eReport.sk
Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
Robert Fico Foto: archív

VIDEO Čaputová vraj ponúkla figový list. Fico: Vrchol arogancie! Spáchala na ľuďoch ďalšiu zradu

Protislovenský a čisto proamerický postoj prezidentky SR Zuzany Čaputovej je mimoriadne významným dôvodom na urýchlené konanie referenda. Vyhlásil to líder opozičného Smeru-SD Robert Fico na margo vyjadrení hlavy štátu k podpore obrannej dohody s USA. Zo strany prezidentky ide podľa neho o zradu spáchanú na občanoch Slovenska. Za vrchol arogancie považuje interpretačnú doložku, ktorá má byť súčasťou zmluvy.

Prezidentka dnes spáchala na občanoch Slovenska ďalšiu zradu. Keď ju viac ako 600.000 ľudí žiadalo o vypísanie referenda o predčasných voľbách, podala na Ústavný súd úplne zbytočný návrh proti referendu a zmarila ho. Ak ju dnes ľudia žiadajú, aby aj zmluvu medzi vládami Spojených štátov amerických a Slovenskej republiky dala posúdiť Ústavnému súdu, arogantne im oznamuje, že netreba, lebo podľa nej je všetko v poriadku, Nechcem si ani predstaviť, aké horúce linky boli v posledných dňoch medzi ambasádou USA v Bratislave a prezidentským palácom“ konštatuje Fico.

Zopakoval, že Slovensko žiadnu zmluvu nepotrebuje a ani nezvyšuje jeho obranyschopnosť. Je presvedčený, že to z krajiny robí atraktívnejší vojenský cieľ. Hovorí o vytváraní vojenských základní, o širokej amnestii pre ozbrojené sily USA či o výcviku ukrajinských žoldnierov na území Slovenska.

Žiadna doložka vraj nezmení fakty

Vrcholom arogancie prezidentky je však podľa šéfa Smeru oznámenie, že súčasťou zmluvy má byť akási doložka, ktorá bude vysvetľovať, čo to vlastne vláda SR schválila. Táto vysvetľovacia doložka nie je podľa Fica samozrejme pre vládu USA záväzná. Ide len o figový list, úlohou ktorého je zakryť zvrátenosť a nevýhodnosť obsahu zmluvy pre SR. 

„Žiadna doložka nemôže nič zmeniť na nasledujúcich faktoch: Že zmluvu Slovenská republika vôbec nepotrebuje a že nijako nepomáha zvýšiť obranyschopnosť Slovenskej republiky, naopak robí zo Slovenska atraktívnejší vojenský cieľ. Že minimálne na desať rokov zadarmo odovzdávame Ozbrojeným silám Spojených štátov amerických vojenské letiská v Sliači a v Kuchyni, na ktorých si spojené štáty urobia svoje základne. Že dávame Ozbrojeným silám Spojených štátov amerických k dispozícii celý vzdušný priestor, obrovské úľavy pri využívaní civilných letísk, že Ozbrojené sily Spojených štátov amerických môžu bez súhlasu Slovenskej republiky navoziť na územie Slovenskej republiky vojenský materiál a zásoby, že Ozbrojené sily Spojených štátov amerických dostanú veľmi širokú amnestiu na trestné činy s trestom do troch rokov väzenia. Že vplyvné americké médiá s potvrdením amerických predstaviteľov otvorene hovoria o výcviku ukrajinských žoldnierov na území Slovenska,“ vymenoval R. Fico.

Expremiér občanom: Už teraz vás pozývam na protest

Trojnásobný expremiér dodal, že práve protislovenský a čisto proamerický postoj prezidentky je mimoriadne významným dôvodom na urýchlené konanie referenda. „Vážení priatelia, už teraz vás pozývam na protest proti tejto zmluve pred prezidentský palác v Bratislave, v stredu 26. januára o 17. hodine. Nikto nebude pani prezidentke ani vyvaľovať bránu, ani ju urážať, ale to, že zrádza ľudí a slovenské záujmy jej povieme veľmi jasne a otvorene,“ uzavrel.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podporuje uzavretie dohody o obrannej spolupráci s USA. Súčasťou splnomocnenia na podpis, ktoré dá členovi vlády v rámci procesu jej prijatia, bude však interpretačné vyhlásenie o tom, ako SR zmluvu vykladá. Ratifikuje ju iba s touto doložkou. S ústavnými právnikmi nenašla žiadny rozpor s Ústavou SR, preto sa neobráti na Ústavný súd SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  3. Martin Slosiarik v štúdiu súkromného rádia.
  4. Eduard Heger (OĽaNO)
  5. Videosnímka z miesta kolízie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová vraj ponúkla figový list. Fico: Vrchol arogancie! Spáchala na ľuďoch ďalšiu zradu

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php