eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger.
Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: tasr

Heger ide do regiónov: Pomôžeme Rómom v osadách vymaniť sa z chudoby

Predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger (OĽANO) ohlásil pracovnú cestu po regiónoch krajiny. Kedy najlepšie plniť novoročné predsavzatia vlády, keď nie na začiatku roka?

„Sme pripravení pomôcť Rómom v osadách vymaniť sa z chudoby. Zajtra so splnomocnencom pre rómske komunity Jánom Herom a poslancom Európskeho parlamentu Petrom Pollákom navštívime niekoľko obcí s rómskymi marginalizovanými komunitami,“ napísal Heger na svojom facebookovom profile.

Riešenia sú v našich spoločných rukách, tvrdí Heger

Navštívim žiakov Základnej školy vo Veľkej Lomnici, do ktorej chodí 90 % rómskych detí stretnem sa s omamami, ktoré sú dôkazom, že na Slovensku máme výborné projekty, ktoré dávajú mnohým rómskym rodinám šancu na lepší život. V Spišskej Teplici budem hovoriť so starostami z regiónu pozriem si plánovanú výstavbu vodovodu vo Fričovciach. Teším sa, že po dlhšej pauze sa opätovne zvítam s občanmi. Riešenia pre lepší život sú v našich spoločných rukách“

Foto: fb/eduardheger

Podľa Hera je Rómov na Slovensku oveľa viac

Zistenia Sčítania 2021 neodrážajú reálne počty rómskej komunity na Slovensku. Odvolávajúc sa na prieskum Atlasu rómskych komunít i odhady samospráv, predpokladajúcich počet Rómov na úrovni 450.000, to uviedol splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ján Hero. Štatistický úrad, však pri tom nameral „len“ 156.164 občanov.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
  2. Eduard Heger (uprostred) počas výjazdu do rómskych osád.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger ide do regiónov: Pomôžeme Rómom v osadách vymaniť sa z chudoby

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php