eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Remišová pochválila Čaputovú: Prezidentka sa rozhodla bez politických kalkulov!

Rozhodnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej k obrannej dohode s USA je dôležitým signálom pre členské štáty NATO, ktoré dohodu už podpísali. V reakcii na hlavu štátu, ktorá obrannú dohodu podporila, to uviedla vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová. Strana deklaruje, že zmluvu v parlamente podporí.

 „Rozhodnutie prezidentky, ktorá dnes vyjadrila podporu zneniu obrannej dohody s USA bez podania na Ústavný súd a bez politických kalkulov, vítam a úprimne sa mu teším. Ide o dôležitý signál pre členské štáty NATO, ktoré dohodu už podpísali,“ konštatuje Remišová v stanovisku, ktoré poskytlo tlačové oddelenie strany.

Šéfka Za ľudí hovorí v súvislosti s referendom o hazarde

Opätovne ubezpečuje, že ide o štandardnú rámcovú zmluvu technického charakteru. Jej podpísanie a následná ratifikácia v Národnej rady (NR) SR znamená napĺňanie členstva v NATO a je v národnom záujme krajiny. „Bolo by nezodpovedné hazardovať s obranyschopnosťou Slovenska a podliehať účelovému spájaniu tejto otázky s referendom, ktoré je iba súčasťou stratégie opozície vrátiť sa k moci,“ odkazuje Remišová. Postoj opozície i ďalších v tomto smere považuje za pokrytectvo.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podporuje uzavretie dohody o obrannej spolupráci s USA. Súčasťou splnomocnenia na podpis, ktoré dá členovi vlády v rámci procesu jej prijatia, bude však interpretačné vyhlásenie o tom, ako SR zmluvu vykladá. Ratifikuje ju iba s touto doložkou. S ústavnými právnikmi nenašla žiadny rozpor s Ústavou SR, preto sa neobráti na Ústavný súd SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová počas novoročného prijatia predstaviteľov cirkví v Prezidentskom paláci v Bratislave 21. januára 2022.
  2. V popredí Michal Šimečka.
  3. Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.
  4. Martin Slosiarik v štúdiu súkromného rádia.
  5. Eduard Heger (OĽaNO)
  6. Peter Pellegrini.
  7. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová pochválila Čaputovú: Prezidentka sa rozhodla bez politických kalkulov!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti