eReport.sk
Videosnímka z miesta kolízie.
Videosnímka z miesta kolízie. Zdroj: tv joj

VIDEO Deň, keď vojenský nákladiak USA na Slovensku zdemoloval osobné auto: Vôbec nám nepomohli!

Redaktorka televízie JOJ Mária Pavlíková 12. júla 2018 na svojej fanúšikovskej stránke zverejnila reportáž, ktorá je v kontexte dnešnej diskusie o obrannej dohode s USA viac ako aktuálna. Dokumentuje kurióznu nehodu na Plavnickom kopci v staroľubovnianskom okrese, kde sa osobné auto zrazilo s americkým vojenským nákladným vozidlom.

Americkí vojaci a hlavne vodič nákladiaku sa pri tejto nehode nemali zachovať práve najslušnejšie. „Podľa našich informácii ani len nezaplatil pokutu. Američania sa po celý čas podľa nášho zdroja vyhovárali na medzinárodné dohody a po zdokumentovaní nehody údajne bez ospravedlnenia odišli,“ informovala pred vyše troma rokmi v reportážnom príspecku televíznych divákov Pavlíková.

Ľudia boli v šoku

Ako je z reportáže zrejmé, ľudia ostali v šoku z toho, že im práve zdemoloval pravú časť auta. „Vojenské vozidlá týmto úsekom často neprechádzajú a preto, keď vystúpili ľudia z havarovaného vozidla, nevychádzali z údivu, kto im zdemoloval jednu úplne celú bočnú časť,“ objasňovala podrobnosti televízna reportérka

Americkí vojaci raneným nepomohli

Podľa informácií televízie JOJ uvedených vo vyše dvojminútovom príspevku americkí vojaci nezastavili bezprostredne po nehode a nepomohli raneným, ako by sa všeobecne očakávalo. Na otázku, či vojaci zastavili, vystúpili a pomohli, odpovedali občania a účastníci nehody jednoznačne. „Až dole zastavili,“ potvrdil prvý z opýtaných. „Vôbec nám nepomáhali, nič,“ odpovedal neďaleko stojaci ďalší respondent. Fyzicky sa zdali byť všetci v poriadku, no so psychickými následkami občanov museli údajne pomáhať aj záchranári, ktorí boli k nehode privolaní.

Pripomíname, že účastníkmi nehody boli podľa toho, čo zachytili kamery súkromnej televízie Rómovia, teda občania, ktorí sú podľa viacerých aktivistov a mnohých mimovládnych organizácií znevýhodnenou až diskriminovanou skupinou slovenskej populácie.

Americkí vojaci sa však napriek tomu po kolízii, ktorú zjavne sami spôsobili, tvárili, ako keby sa nič nestalo. Vraj z miesta nehody odišli bez ospravedlnenia a podľa TV JOJ sa „údajne celý čas vyhovárali na medzinárodné dohody“

Mladý vodič sa nedostatočne venoval riadeniu

„Že pochybil americký vodič, to nám potvrdila aj polícia, vraj sa mladý vojak dostatočne nevenoval riadeniu a v zákrute nemal náves pod kontrolou,“ konštatovala ďalej Pavlíková v reportáži.

Svoje stanovisko vtedy poskytol aj policajný zbor: „Vojak z americkej armády NATO viedol služobné vojenské vozidlo, pri čom pri klesaní v miernej pravotočivej zákrute s návesom prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oproti idúcim vozidlom,“ reagovalo na incident Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Prešove.

VIDEO Reportáž TV JOJ z júla 2018: Vojaci USA zdemolovali auto Slovákov

Zdroj: tv joj

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Na snímke generál Pavel Macko.
  3. Exminister financií a podpredseda strany Smer-SD, Ladislav Kamenický.
  4. Robert Fico ako premiér a Ivan Korčok ako štátny tajomník rezortu zahraničia v októbri 2017.
  5. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.
  6. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Deň, keď vojenský nákladiak USA na Slovensku zdemoloval osobné auto: Vôbec nám nepomohli!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti