eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeliga žiadal o zverejnenie zmluvy, ktorú Žilinka uzavrel v Rusku. GP mu vyhovela

Poslanca Národnej rady SR (NR SR) Juraja Šeligu (Za ľudí) zrejme veľmi trápi návšteva Generálneho prokurátora Maroša Žilinku na slávnostnom podujatí 300. výročia založenia prokuratúry v Rusku.

Zúčastnili sa aj iné krajiny

Aj napriek tomu, že sa na tomto ceremoniálnom akte zúčastnili generálni prokurátori napríklad z Belgicka, Nórska alebo Slovinska, Šeliga bojkotoval vycestovanie Žilinku do Ruska a viackrát od tejto aktivity Generálneho prokurátora odhováral.

Foto: fb/jurajseliga

Vláda a prezidentka kritizujú Žilinku

Vládni poslanci spoločne s prezidentkou SR na zahraničnej ceste Maroša Žilinku najviac kritizujú, že sa na podujatí stretol s človekom, ktorý je na sankčnom zozname EÚ. Zrejme práve preto požiadal poslanec Šeliga o zverejnenie zmluvy o spolupráci, ktorú v Moskve uzavrel Žilinka so svojím ruským náprotivkom.

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO)
  2. Demontáž právneho štátu
  3. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
  4. Predseda vlády SR Eduard Heger.

„V súvislosti s otázkami, ktoré rezonujú ohľadom cesty pána Žilinku do Ruska som na základe tzv. “infožiadosti” požiadal o zverejnenie podpísanej dohody s ruským generálnym prokurátorom. Občania majú právo poznať celé znenie,“ uvádza v statuse na sociálnej sieti Šeliga.

GP zmluvu napokon zverejnila

Podľa zverejnenej dohody, ktorú Maroš Žilinka podpísal v Moskve sa Generálna prokuratúra chystá organizovať worskshopy s ruskou prokuratúrou na tému kyberšikany alebo boja proti praniu špinavých peňazí. Dohodli sa aj na mnoho iných spoluprác.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga žiadal o zverejnenie zmluvy, ktorú Žilinka uzavrel v Rusku. GP mu vyhovela

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre