eReport.sk
Lekári otvorili pandorinu skrinku
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Zdroj: tasr

Heger sa pustil do Smeru: Nie páni, nie sme to my, kto zneucťuje výročie SNP. Ste to vy

V predvečer osláv SNP v Banskej Bystrici predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) zaútočil na opozičnú stranu Smer-SD a jeho šéfa Roberta Fica. V kontexte toho, že premiér má aktuálne úplne iné starosti, ako sa zaoberať nejakými sociálnymi demokratmi a poslancom, ktorý je ich lídrom, vyznieva jeho nedeľný večerný status minimálne zvláštne. Ibaže by už OĽANO začalo predvolebnú kampaň, pretože je pravdou, že Hegerová vláda postupne čoraz viac stráca svoju silu, o dôveryhodnosti, ktorú stratila už dávnejšie, ani nehovoriac.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko smeruje do záhuby!
  2. Igor Matovič s letákom od demonštrantov počas protestu Gorila pred budovou NR SR 29. februára 2012 v Bratislave.
  3. Eduard Chmelár
  4. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) počas spomienkového podujatia k 77. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny v Európe v Múzeu SNP v Banskej Bystrici 7. mája 2022.

„S fašistami sa neoslavuje SNP, nevládne, ani nepodávajú ruky,“ touto myšlienkou začal svoj večerný status premiér, ktorého opozícia považuje iba za hovorcu či bábku lídra OĽANO Igora Matoviča.

Smer nemá pevné morálne hodnoty, tvrdí Heger

„Keď bol Fico predsedom vlády a cítil sa vo svojej funkcii bezpečne, osláv SNP či hrozieb druhej svetovej vojny mal plné ústa. Časy sa však menia a so strachom o budúcnosť sa vytrácajú aj hodnoty a odkaz, ktoré SNP so sebou nesie,“ píše Heger.

Premiér sa pri „zamyslení“ o Smere a trojnásobnom expremiérovi vrátil o približne tri roky dozadu. „Robert Fico v roku 2019 tvrdil: ´protifašistická orientácia strany SMER – SD je úplne jasná a nemenná.´ Dnes nám však jasne dokazuje, že strana SMER nemá pevné morálne hodnoty. Z deklarovaného ľavičiara, bývalého člena komunistickej strany je človek spolupracujúci s extrémistami,“ upozornil predseda vlády, ktorý akoby zabudol na nedávne hlasovanie koaličných poslancov s poslancami od Mariána Kotlebu. Zrejme však ĽSNS nie je pre Hegera dostatočne krajná pravica.

Premiér vytiahol aj ďalšie „čriepky“ z minulosti

Namiesto ĽSNS si však premiér pri lídrovi parlamentnej opozície radšej spomenul na Republiku Milana Uhríka, teda hnutie, ktoré možno označiť aj ako ĽSNS 2. „Fico si podáva vo videách ruku s Milanom Uhríkom. Ten v priamom prenose poprel holokaust, lebo vraj nie je historik, tak sa nevie k nemu vyjadriť. Bol to práve on, kto ako riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, nechal Mariána Kotlebu na deň osláv SNP vyvesiť smútočné zástavy. Rovnako si môžeme spomenúť ako Robert Fico obhajoval už odsúdeného Milana Mazureka, za jeho extrémistické výroky,“ ďalej vyťahoval „čriepky“ z minulosti šéf dlhodobo vysoko nedôveryhodného vládneho kabinetu.

„Hráte s občanmi nebezpečnú hru“

A vzápätí poslal smerákom takýto odkaz: „Nie páni, nie sme to my, kto zneucťuje výročie SNP. Ste to vy. Svojimi prokremeľskými chúťkami a činmi sa snažíte Slovensko odtiahnuť od demokratických hodnôt a západného sveta. Vyznávaním totalitných režimov hráte s občanmi nebezpečnú hru, ktorá rozosieva len strach a nenávisť.“

Na záver si pochválil vlastnú (nedôveryhodnú) vládu

Heger, samozrejme, neopomenul to, aby vyzdvihol vlastných, zrejme dúfajúc, že po jeho predošlej kritike Fica a Smeru, samochvála jeho koaličnej vlády a najmä OĽANO, viac vynikne: „My zastávame presný opak. Moja vláda a jej členovia pevne stoja za hodnotami, ktoré pre nás hrdinovia svojej doby vybojovali. Sú to sloboda, čestnosť a úcta. Nebojíme sa postaviť zlu a nenecháme sa ním ani vydierať. Máme odvahu postaviť sa za správne rozhodnutia, nehráme politické hry na občanov,“ uzavrel Heger.

Zdroj: fb/premier.sr

Kritizovala aj Remišová Bolo to ako cez kopirák

Mimochodom, v podobnom duchu dnes kritizovala opozíciu aj šéfka Za ľudí Veronika Remišová. Rovnako však tak ani ona, ani premiér neriekli ani slovo k tomu, prečo je začiatok pondelkových oficiálnych osláv SNP v Banskej Bystrici neprístupný širokej verejnosti. Asi si aj predseda vlády povedal, že stačí vysvetlenie vedenia Múzea SNP, ktoré spadá pod rezort obrany vedený ministrom Jaroslavom Naďom (OĽANO).

„Zdôrazňujeme, že Múzeum SNP patrí pod rezort obrany a platia preň zvýšené bezpečnostné opatrenia, a to najmä v súvislosti so zmenou bezpečnostného prostredia v dôsledku vojny na Ukrajine,“ píše sa na webe Múzea SNP.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger sa pustil do Smeru: Nie páni, nie sme to my, kto zneucťuje výročie SNP. Ste to vy

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti