eReport.sk
Alebo Američania môžu všetko?
Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD). Zdroj: tasr

Blahov tvrdý odkaz do paláca: Akosi nebezpečne hnednete, pani Čaputová, nemyslíte?


Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a podpredseda opozičného Smeru-SD obviňuje prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, že sa nevie vymedziť proti „ukrajinskému fašizmu“. Na sociálnej sieti dokonca hovorí o prieskume, na základe ktorého má 81 % Ukrajincov sympatizovať s banderovskou organizáciou OUN-UPA a 74 % Ukrajincov má pozitívne vnímať Stepana Banderu.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi uvedenými v príspevku.

„Definitívne padol mýtus, že fašizmus na Ukrajine je nejaký okrajový fenomén. Podľa aktuálneho prieskumu drvivá väčšina Ukrajincov sympatizuje s banderovcami. Toto sú presné čísla. 81% Ukrajincov sympatizuje s banderovskou organizáciou OUN-UPA, ktorá počas druhej svetovej vojny zmasakrovala 90 tisíc Poliakov, Židov aj Slovákov,“ upozorňuje Blaha na výsledky prieskumu.

Z banderovcov boli v šoku aj nemeckí nacisti

To, že krutosť banderovcov šokovala aj nemeckých neonacistov, je dnes už vo všeobecnosti známa informácia. Čo však môže byť šokujúce, je pretrvávajúca podpora Stepana Banderu medzi ukrajinským ľudom. „Vo Volyni upaľovali zaživa, párali bruchá, hádzali bábätká o steny. Krutosť banderovcov šokovala aj nemeckých nacistov. Ich ideový vodca Stepan Bandera bol terorista, ktorý vraždil poľských či ruských politikov. Hlásil sa k fašistickým myšlienkam a bol kovaný antisemita. Podľa aktuálneho prieskumu z mája 2022 Banderu pozitívne vníma 74% ukrajinských občanov. To je pľuvanec do tváre všetkých obetí fašizmu,“ tvrdí Blaha.

Foto: Fb/lubosblaha

Pozdrav „Sláva Ukrajine“ je vraj banderovský

Kontroverzný podpredseda Smeru tvrdí, že pozdrav „Sláva Ukrajine“, ktorým sa na Slovensku prezentujú viacerí politici a aktivisti, je v skutočnosti banderovský. Zároveň poukazuje na to, že ho používa aj Čaputová. „Je absurdné, že tento banderovský pozdrav používa aj prezidentka Čaputová. Je absurdné, že denník SME píše oslavné články o neonacistickom batalióne Azov. Je absurdné, že slovenské médiá otvorene klamú, že Bandera na Ukrajine je hrdinom len pre hŕstku neonacistov. A vraj čo tam po sochách pre masového vraha Romana Šucheviča,“ myslí si Blaha.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Richard Mills a Vasilij Nebenzia.
  2. Naď je najväčší konšpirátor
  3. Zuzana Čaputová
  4. Zľava prezidentka Zuzana Čaputová počas rozhovoru s Erikom Taberym.
  5. Na kombosnímke zľava Peter Dinuš a Ľuboš Blaha.
  6. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.

Prezidentku zároveň nepriamo vyzýva, aby sa vymedzila voči fašizmu na Ukrajine. „Ak sa Zuzana Čaputová nevie vymedziť proti ukrajinskému fašizmu, je to pľuvanec do tvárí všetkých tých, ktorí bojovali proti fašizmu v druhej svetovej vojne. Akosi nebezpečne hnednete, pani Čaputová, nemyslíte?,“ uzavrel svoje stanovisko rečníckou otázkou Blaha.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blahov tvrdý odkaz do paláca: Akosi nebezpečne hnednete, pani Čaputová, nemyslíte?

20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne