eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová po stretnutí s premiérom. Foto: tasr

Čaputová k výročiu SNP o politikoch: Zlýhavajú a podávajú si ruky s novodobými fašistami!

Autoritatívne režimy sú hrozbou aj v súčasnosti. Majú ambíciu sa vracať, a to v nových, reinkarnovaných podobách. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová v príhovore na oslavách 78. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici.

„Dnes, rovnako ako pred desaťročiami, je hrozbou snaha podmaňovať si hrubou silou národy, krajiny aj ľudí,“ skonštatovala prezidentka.  

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  2. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  3. Predseda vlády Eduard Heger
  4. Peter Weiss, zdroj: ereport
  5. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  6. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  7. Eduard Chmelár
  8. Na snímke noví vysokoškolskí profesori a profesorky po vymenovaní prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci v Bratislave 31. augusta 2022.
  9. Múzeum SNP v Banskej Bystrici.
  10. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Imunitu spoločnosti voči radikálnym a extrémistickým ideológiám podľa nej znižuje zlyhávanie demokraticky volených zástupcov. „Oslabuje ju aj to, keď sa nám niektorí snažia vnútiť, že sú jedinými nositeľmi odkazu SNP, podávajúc si pri tom ruky s novodobými fašistami. Dávajú tak slovám iný obsah a rozdeľujú spoločnosť,“ doplnila. Výročie SNP je podľa nej okrem iného príležitosťou pripomenúť si, aký ťažký je zápas za znovunadobudnutie stratenej slobody. „Je našou povinnosťou urobiť všetko pre to, aby sme ho už nemuseli podstúpiť,“ zdôraznila hlava štátu. SNP podľa nej nesie odkaz, že pre väčšinu Slovákov bolo neprijateľné žiť v režime, ktorý stál na nadradenosti jedných nad druhými a na potláčaní ľudských práv.   

Čaputová ocenila statočnosť účastníkov SNP. „Ste inšpiráciou pre nás ostatných, pretože, ako potvrdzujú udalosti v našom susedstve, aj v 21. storočí sa môžu národy ocitnúť v situácii, keď musia čeliť agresii a bojovať za svoju slobodu,“ podotkla. Vyzdvihla chrabrosť ľudí, ktorí prenášali informácie, ukrývali partizánov či židov, či poskytovali materiálnu pomoc.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová k výročiu SNP o politikoch: Zlýhavajú a podávajú si ruky s novodobými fašistami!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti