eReport.sk
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Už sa valí špina. Remišová prehovorila o odchode poslancov: Kolíkovci robili toto!

Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová sa rozhodla vyjadriť k dianiu v strane Za ľudí. Dnes totiž ohlásilo odchod hneď niekoľko členov, ktorí sa rozhodli vytvoriť platformu Za spravodlivé Slovensko a vstúpiť do poslaneckého klubu SaS. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zase vstúpila do ministerského klubu liberálov.

„Našou zásadnou požiadavkou je, že Mária Kolíková zostane ministerkou spravodlivosti,“ nechal sa počuť na tlačovom brífingu v stredu ráno predseda SaS Richard Sulík. Podľa informácií eReport.sk liberáli počítajú s tým, že im v tejto veci bude vyhovené. Sulík tiež uviedol, že mal rozhovor s Veronikou Remišovou a informoval ju o tomto postupe. Napriek tomu sa predsedníčka Za ľudí tvári mierne prekvapene. V týchto dňoch bola totiž na služobnej ceste v zahraničí.

Kolíková oznámila odchod zo strany Za ľudí. Pridali sa aj ďalší kritici Veroniky Remišovej. – Foto: fb/stranasas

Včera večer som sa vrátila z pracovnej cesty v Estónsku, kde sme dosiahli výborné výsledky pre našu krajinu. Cestou som si v novinách prečítala, čo zatiaľ robila skupinka funkcionárov okolo Márie Kolíkovej,“ prezradila vicepremiérka. Zároveň však dodala, že to pre ňu nie je žiadna novinka. „Už dva týždne hovorím o tom, že skupinka rokuje so stranou SaS s cieľom aj odísť zo strany, aj stranu poškodiť, aj si zachovať svoje funkcie. Je to zrada hodnôt strany a zrada jej členov, vďaka ktorým tieto funkcie majú,“ zúri Remišová.

– Foto: fb/remisova.veronika

Lenže podľa kuloárnych rečí, je to práve Remišová, ktorá by sa mala strachovať o svoj flek ministerky pre investície. Čo to naznačil aj samotný Sulík. „K Veronike Remišovej hovorím, že sme pripravení podporiť jej zotrvanie na poste ministerky pre investície,“ povedal liberál a zdôraznil, aby si novinári všimli rozdiel, akým hovorí o Kolíkovej a Remišovej. Kým pri Kolíkovej rázne žiada, aby zotrvala na ministerskom kresle, pri Remišovej je ochotný rokovať s koaličnými partnermi.

Čítajte viac:

  1. Vladimíra Marcinková (Za ľudí) s ochranným rúškom na tvári
  2. Takže nie je to hon na opozíciu?
  3. Mária Kolíková (Za ľudí).
  4. Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Peter Pellegrini.
  6. Andrej Kiska (vpravo) odchádza zo snemu strany Za ľudí po tom, čo za novú predsedníčku strany bola zvolená Veronika Remišová (vľavo), 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach.
  7. Zľava Veronika Remišová a Mária Kolíková.

Remišová zrejme bude musieť strpieť aj fakt, že v hre o miesto podpredsedu parlamentu je opäť Tomáš Lehotský. Pôvodne ho mala strana nominovať namiesto po Jurajovi Šeligovi. Lenže keďže sa neskôr Lehotský pridal ku kritikom Remišovej, predsedníčka jeho nomináciu zrušila. Remišová ale ešte nepovedala posledné slovo. Sľubuje, že k odchodu poslancov zo Za ľudí sa vyjadrí v stredu večer.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Už sa valí špina. Remišová prehovorila o odchode poslancov: Kolíkovci robili toto!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie