eReport.sk
Veronika Remišová, foto: tasr

Remišová chystá reštart strany: Život ide ďalej, nie je to žiadna tragédia

Odmieta kapitulovať. Šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová vylučuje, že by sa jej rozpadala strana. Napriek tomu v stredu ráno šesť poslancov a ministerka Mária Kolíková oznámili svoj odchod. Poslancov prichýli klub SaS, Kolíkovú už liberáli zase zaradili do ministerského klubu. Remišová tvrdí, že to nie je žiadna tragédia a odmieta, že by v strane rozhodovala autoritársky.

„O všetkých dôležitých veciach v strane rozhoduje predsedníctvo zvolené členmi na sneme, nie predseda,“ tvrdí Remišová a hovorí, že ľudia okolo Márie Kolíkovej chceli stranu Za ľudí ovládnuť. „To nebolo o pluralite, ale o pokuse ovládnuť stranu v rozpore so stanovami. V slovenskej politike to nie je nič nové,“ mávla rukou Remišová nad tým, že sa jej rozpadá strana. V stredu ráno totiž šesť poslancov a ministerka Mária Kolíková oznámili, že odchádzajú zo Za ľudí.

Zľava Veronika Remišová a Mária Kolíková.

Kolíková sa snažila s Remišovou kontaktovať. Zatiaľ neúspešne. – Foto: tasr

Vicepremiérka si ale odmieta priznať, že by to bola nejaká katastrofa. „Hovorím o strane Za ľudí, ktorá má stovky členov. V strane je množstvo kvalitných odborníkov, život ide ďalej. Nie je to žiadna tragédia, napríklad taká SaS prežila tri vlny štiepenia aj rozpad poslaneckého klubu. U mladých strán je to žiaľ na Slovensku častý úkaz. V strane chystáme reštart, veľká väčšina stoviek členov strany chce pracovať na riešeniach pre Slovensko, nie riešiť niekoho túžbu po funkcii,“ neodpustila si štipľavý odkaz smerom k odídencom.

Kolíková sa stala súčasťou ministerského klubu SaS. Sulík je spokojný. – Foto: tasr

Koľko členov reálne strane ostane, je otázne. Momentálne nevedela ani Mária Kolíková odpovedať na otázku, koľko ľudí chce zo Za ľudí odísť. „Odchod zo strany je veľmi vážne osobné rozhodnutie. Je pravdou, že keď sme mali teraz stretnutie s členmi v regiónoch, tak viacerí z nich sa vyjadrili, že náš odchod bude pre nich znamenať ich odchod. Či tak naozaj budú konať, ja neviem. Každý z nich musí toto rozhodnutie spraviť sám,“ uzavrela ministerka spravodlivosti, ktorú chce SaS vo funkcii podržať. Zaradili ju dokonca už aj do svojho ministerského klubu.

Čítajte viac:

  1. Vladimíra Marcinková (Za ľudí) s ochranným rúškom na tvári
  2. Takže nie je to hon na opozíciu?
  3. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  4. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  5. Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
  6. Peter Pellegrini.
  7. Andrej Kiska (vpravo) odchádza zo snemu strany Za ľudí po tom, čo za novú predsedníčku strany bola zvolená Veronika Remišová (vľavo), 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach.
  8. Andrej Kiska


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová chystá reštart strany: Život ide ďalej, nie je to žiadna tragédia

Najnovšie