eReport.sk
Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

Tvrdá kritika pellegriniovcov: Koalíciu nezaujímajú ľudia, ale ministerské kreslá


Vládna koalícia v priamom prenose ukazuje, že ju nezaujímajú problémy ľudí, ale len moc a vlastné ministerské kreslá. Vyhlásil to líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD a poslanec parlamentu Peter Pellegrini v reakcii na odchod predstaviteľov Za ľudí zo strany a vstup poslancov do klubu SaS.

„Slovensko je na prahu tretej vlny pandémie, ale najdôležitejším problémom vládnej koalície je ministerské kreslo pani Kolíkovej. Toto správanie sa súčasnej moci je jasným dôkazom, že sa vnútorne a programovo vyčerpala a Slovensku nie je schopná okrem ruvačky o moc nič iné ponúknuť,“ vyhlásil v stanovisku Pellegrini. Jediné riešenie vidí v referende, Hlas-SD preto vyzýva vládnu koalíciu, aby podporila návrh, ktorý podľa jeho slov odblokuje referendum v parlamente. „A nech ľudia rozhodnú, akú politickú budúcnosť Slovenska si želajú,“ dodal.

Prečítajte si:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Mária Kolíková (Za ľudí).
  3. Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
  4. Andrej Kiska
  5. Robert Fico (Smer-SD)
  6. Peter Pellegrini.

Šiesti poslanci Národnej rady SR z koaličnej strany Za ľudí okolo Márie Kolíkovej končia v strane i poslaneckom klube a odchádzajú do klubu SaS. Klub Za ľudí sa má po ich odchode rozpadnúť, keďže v ňom nebude dostatok poslancov na jeho ďalšie fungovanie. Predseda SaS Richard Sulík na tlačovej konferencii deklaroval záujem udržať vládnu koalíciu aj to, že si SaS nechce nárokovať ďalšie posty v rámci koalície. Jedinou požiadavkou strany má byť zotrvanie Kolíkovej vo funkcii ministerky spravodlivosti. Remišová v reakcii povedala, že odchod kolegov považuje za zradu hodnôt i všetkých členov strany.

Líder OĽANO a vicepremiér Igor Matovič i predseda parlamentu Boris Kollár reagovali, že koaličná dohoda stále platí a hovorí aj o rozdelení postov vo vláde. Kollár nechce personálne zmeny na postoch. Hnutie OĽANO dodalo, že ak chce nejaký koaličný partner otvárať a meniť koaličnú dohodu, svoju požiadavku musí tlmočiť na koaličnej rade.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tvrdá kritika pellegriniovcov: Koalíciu nezaujímajú ľudia, ale ministerské kreslá

KOMENTOVALI STE: