eReport.sk
Takže nie je to hon na opozíciu?
Veronika Remišová, foto: tasr

Toto už Remišová nerozdýcha. Z trucu bránila kolegovi v nominácii, teraz je opäť v hre

Keď sa pred pár mesiacmi začali hádky v strane Za ľudí, jej šéfka Veronika Remišová stiahla nomináciu Tomáša Lehotského na podpredsedu parlamentu. Šepkalo sa, že ide o pomstu poslancovi, ktorý si ju dovolil kritizovať. Miesto podpredsedu národnej rady sa uvoľnilo po Jurajovi Šeligovi (Za ľudí), ktorý v čase zákazu vychádzania popíjal v bratislavskom podniku. Nahradiť ho mal teda Lehotský, ktorému však cestu k funkcii zatarasila Remišová.

Po dnešnej tlačovke SaS je ale Lehotský prekvapivo stále v hre. Tým, že liberáli prichýlili do svojho poslaneckého klubu platformu odídencov zo Za ľudí, stávajú sa jedným z najsilnejších klubov. „Ak by sa stalo, že SaS môže tento post obsadiť, napríklad preto, že si nenárokujeme na post predsedu parlamentu i keď sme druhý najsilnejší poslanecký klub, tak túto pozíciu obsadí poslanec Tomáš Lehotský,“ nechal sa počuť sebavedomý Sulík. Zdá sa tak, že šéfka Za ľudí bude musieť prehltnúť nejednu horkú pilulku. A to i preto, lebo SaS trvá na tom, aby bola Mária Kolíková ministerkou spravodlivosti a k samotnej Remišovej sa vyjadrujú veľmi opatrne.

Remišová stiahla Lehotského nomináciu na podpredsedu parlamentu. Teraz je opäť v hre. – Foto: tasr

„Myslím si, že je rozumné nemať príliš veľa požiadaviek naraz. Našou zásadnou požiadavkou je, že Mária Kolíková zostane ministerkou spravodlivosti. K Veronike Remišovej hovorím, že sme pripravení podporiť jej zotrvanie na poste ministerky pre investície. Ale vidíte tam ten rozdiel vo formulácii. To znamená, že budeme rokovať s našimi koaličnými partnermi,“ dodal záhadne Sulík, čím naznačil, že o ministerské kreslo by sa mohla obávať práve Remišová. Predseda SaS a vicepremiér sa nechcel vyjadriť k tomu, či majú v prípade odmietnutia koaličnými partnermi, aj nejaký plán B.

Čítajte viac:

  1. Vladimíra Marcinková (Za ľudí) s ochranným rúškom na tvári
  2. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  3. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  4. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  5. Mária Kolíková (Za ľudí).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Toto už Remišová nerozdýcha. Z trucu bránila kolegovi v nominácii, teraz je opäť v hre