eReport.sk
Richard Sulík a Mária Kolíková Foto: tasr

Čo si šepkali Sulík s Kolíkovou na tlačovke? Pobavili sme še!

Na stredu ráno zvolala strana SaS tlačovku spolu s odídencami zo strany Za ľudí. Oficiálne tak oznámili to, čo sa šepkalo už dlhšiu dobu. Platforma Za spravodlivé Slovensko vstúpila do klubu poslancov SaS a Kolíková do ministerského klubu SaS. Na brífingu zazneli oficiálne slová, ale zapnuté mikrofóny odhalili aj zákulisie.

Tlačovka bola dlho očakávaná, keďže v strane Za ľudí to vrelo už dlhšie. Nie je preto prekvapením, že sa na nej zišlo množstvo novinárov. Evidentne to politikov trochu zaskočilo. „To ako vládu, keď sme skladali. Toľko ich tu je,“ zhodnotil Sulík. „Hej, veľa ich tu je,“ pritakala Kolíková, ktorú začal liberál úkolovať. „Mária, keď dorozprávaš, tak prosím ťa, sprav krok dozadu, aby sme nenarazili.“ Ale nakoniec prišlo aj na samotného Sulíka, ktorého naprávala šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. „Rišo, ty si naprav rúško. Máš zohnuté rúško pod okuliarmi,“ upozornila straníckeho šéfa.

Sulík mal v stredu ráno tlačovku s Kolíkovou. Čo odhalili mikrofóny? – Foto: fb/stranasas

Po krátkych úpravách tak mohla začať tlačovka, počas ktorej SaS mala okrem iného vysvetliť, ako budú fungovať v poslaneckom klube s odídencami zo Za ľudí. Úplne presne to ale asi premyslené nemajú. Keď totiž padla novinárska otázka, Sulík mimo mikrofónu zašepkal Zemanovej. „To je ešte v dohode.“ Šéfka poslaneckého klubu liberálov nakoniec odpovedala. „Bude maximálna snaha o jednotu poslaneckého klubu. Tieto veci máme vydiskutované,“ sľubovala Zemanová s tým, že v klube sa na frakcie deliť nebudú.

Čítajte viac:

  1. Takže nie je to hon na opozíciu?
  2. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  3. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  4. Mária Kolíková (Za ľudí).
  5. Mária Kolíková

Keďže Kolíková je výraznejšou postavou súčasnej vlády a má ambície, na mieste bola otázka, či v SaS uvažujú, že by jedného dňa mohla v kresle predsedu strany vystriedať Sulíka. Politici to odbili smiechom. Sulík sa neskôr naklonil ku Kolíkovej a zašepkal. „Pobavili sme še.“ Šéf liberálov sa tak zrejme do politického dôchodku ešte neponáhľa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo si šepkali Sulík s Kolíkovou na tlačovke? Pobavili sme še!