eReport.sk
Vladimíra Marcinková (Za ľudí) s ochranným rúškom na tvári
Vladimíra Marcinková (Za ľudí). Foto: tasr

Sklamaná Marcinková po odchode zo Za ľudí. Toto si myslí o Remišovej!

A je to tu. Poslankyňa, ktorá o sebe tvrdila, že patrí medzi najväčších optimistov, ktorí dúfali, že sa vzťahy v strane Za ľudí vyriešia, nakoniec odchádza. Svoje rozhodnutie opustiť stranu zverejnila Vladimíra Marcinková na sociálnej sieti. Jej slová boli plné sklamania a neodpustila si ani poznámku na súčasnú predsedníčku Veroniku Remišovú.

Stranu uniesli ľudia, ktorých hodnoty sa od tých, na ktorých sme stranu zakladali, veľmi líšia. Preto vystupujem zo strany Za ľudí a z jej orgánov,“ uviedla Marcinková. Pripomenula, že stranu zakladala spolu s Andrejom Kiskom. Hovorí sa, že je to práve ona, ktorá vymyslela názov Za ľudí.

Marcinková vymyslela názov strany, vložila do nej čas i úspory. Teraz zo Za ľudí odchádza. – Foto: fb/vladimira.marcinko

„Vložila do nej svoje politické ideály, mladícke úspory, a aj fyzické sily, keď som s dcérkou pod srdcom, strávila osem týždňov v dodávke na cestách po Slovensku, aby som druhých presvedčila o svojich snahách. S nadšením som spoznávala ľudí, ktorí sa k nám pridávali. Veronika Remišová patrila medzi nich. Dnes sa mi s jej menom spája asi najužitočnejšia lekcia, akú som zatiaľ v politike dostala – nedávať záruky za druhých, iba sám za seba,“ dodala.

Andrej Kiska (vpravo) odchádza zo snemu strany Za ľudí po tom, čo za novú predsedníčku strany bola zvolená Veronika Remišová (vľavo), 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach.

Marcinkovú sklamala Veronika Remišová, ktorá nahradila Andreja Kisku. – Foto: tasr

Marcinková sa netajila tým, že je sklamaná. „Ale moju snahu odstraňovať krivdy na ľudských právach a zlepšovať postavenie slovenských rodín to nijako neovplyvní,“ dodala mladá poslankyňa, ktorá sa stala členom plaformy „odídencov“ Za spravodlivé Slovensko. Bude tak pôsobiť v poslaneckom klube SaS.

Čítajte viac:

  1. Vladimíra Marcinková (Za ľudí)
  2. Veronika Remišová, Richard Sulík a Mária Kolíková.
  3. Takže nie je to hon na opozíciu?
  4. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  5. Zľava Veronika Remišová a Mária Kolíková.
  6. Vladimíra Marcinková (Za ľudí) s ochranným rúškom na tvári


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sklamaná Marcinková po odchode zo Za ľudí. Toto si myslí o Remišovej!

Najnovšie