eReport.sk
Roman Krpelan foto: tasr

Krpelan reaguje na odhalenia o plate: Mal som si pýtať viac, práca s Remišovou patrí k najťažším!

Vrátil im aj s požičaným! Bývalý generálny manažér strany Za ľudí Roman Krpelan sa vyjadril k obvineniam ekonóma strany Tomáša Meravého. Ten zverejnil status v ktorom šokoval tvrdením, že frakcia kolíkovcov vyciciavala stranu a len sám Krpelan mal politický subjekt stáť na výplatách a odmenách viac ako 125-tisíc eur. Krpelan pre eReport uviedol, že Meravý bol dosť kreatívny pri narábaní s číslami a zverejniť by mal aj peniaze, ktoré dostali ľudia okolo líderky Veroniky Remišovej.

Ekonóm a podpredseda Za ľudí Tomáš Meravý zostal aj po odchode 6 poslancov z Kolíkovej frakcie verný šéfke Veronike Remišovej. V statuse vysvetlil, že zlom nastal, keď sa po odvolaní Tomáša Lehotského a Romana Krpelana z vedenia dostal k finančným účtom strany a zistil, že si úzka skupinka privilegovaných urobila zo Za ľudí zlatú baňu.

Príliš drahý Krpelan?

„Mesačné výdavky na generálneho manažéra strany Romana Krpelana činili 8 872 eur, ročne by teda stranu stál 106 464 eur. Od založenia strany nás celkovo vyšiel na 125 693 eur. Ak by bol zotrval vo funkcii, do konca volebného obdobia by sa táto suma vyšplhala na 406 825 eur,“ poukázal Meravý na podľa neho neprimerane vysoký Krpelanov plat. Doplnil, že mu „abnormálne často“ boli vyplácané aj rôzne odmeny.

„V decembri 2019 – teda tri mesiace po založení strany a tri mesiace pred voľbami – bola Krpelanovi vyplatená vianočná odmena, čím sa celkové výdavky na neho za tento mesiac vyšplhali na 15 412 eur. Riaditeľ kancelárie Tomáš Lehotský nás za ten istý mesiac vyšiel na 14 601 eur. Pekný darček na Vianoce, nie?“ doplnil v statuse Meravý.

Krpelan: Zďaleka to nebolo toľko!

Portál eReport oslovil Romana Krpelana, aby zareagoval na Meravého obvinenia. „Chápem zatrpknutosť Tomáša Meravého, ktorého ambície byť ministrom financií sa zatiaľ nenaplnili, ale zjavne je dosť kreatívny v narábaní s číslami, čo núti všetkých byť v strehu,“ priblížil Krpelan, čo si o jeho audite myslí.

Doplnil, že je rád, že Veronika Remišová bola s jeho prácou spokojná, keďže mu tento rok zvýšila plat a zarábal viac ako keď bol predsedom Andrej Kiska. „Žiaľ, zďaleka to nebolo toľko, ako píše Tomáš Meravý, ale teraz ma mrzí, že som si mohol vypýtať viac. Práca s Veronikou Remišovou je totiž jedna z najťažších,“ rypol si do svojej bývalej straníckej šéfky Krpelan. „Úprimnosť sa nevypláca, keď som povedal, že som za mimoriadny snem, hneď ma odvolala,“ zdôveril sa.

Viac o divokom období v strane Za ľudí:

  1. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Zľava Juraj Šeliga a Jana Žitňanská
  3. Zľava Veronika Remišová a Mária Kolíková.
  4. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  5. Takže nie je to hon na opozíciu?
  6. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)

Zároveň však vyjadril podporu v práci načatej ekonómom strany a dúfa, že v podobných praktikách bude pokračovať aj ďalej. „Verím však, že Tomáš Meravý zverejní ešte dnes platy, ktoré dostavajú ľudia Veroniky Remišovej na centrále strany spolu s odmenami v dozorných radách štátnych firiem, kam boli nominovaní za odmenu a lojalitu. Ako napríklad nová pani riaditeľka kancelárie strany Za ľudí Margaréta Cehláriková v Tipose, ktorý “nečakane” patrí pod rezort OĽANO,“ vrátil loptičku na druhú stranu Krpelan.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krpelan reaguje na odhalenia o plate: Mal som si pýtať viac, práca s Remišovou patrí k najťažším!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php