tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová. Zdroj: tasr/ap

Lambrechtová vyzvala krajiny, aby sa nebáli Putinových jadrových zbraní a neprestávali vo vyzbrojovaní Ukrajiny

Nemecká ministerka obrany to vyhlásila v Moldavsku. jej krajina pôjde príkladom, Nemecko doručí Ukrajine prvý zo štyroch moderných systémov protivzdušnej obrany IRIS-T v priebehu najbližších dní. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Jaroslav Naď s novým ambasádorom USA Gautamom Ranuom.
  3. Predseda Smeru-SD Robert Fico
  4. Sprava nemecký kancelár Olaf Scholz a moldavská prezidentka Maia Sanduová počas stretnutia v Berlíne 23. septmebra 2022.
  5. Nord Stream2 - ilustračné foto
  6. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.

Lambrechtová sa v Odese stretla so svojím ukrajinským rezortným kolegom Olexijom Reznikovom. Pre nemeckú televíziu ARD uviedla, že protivzdušné systémy sú obzvlášť dôležité pri odrážaní útokov dronov.

Ukrajina v uplynulých týždňoch čelí čoraz častejším útokom tzv. samovražedných dronov iránskej výroby, ktoré spôsobujú závažné škody na životoch, majetku a infraštruktúre, pripomína Reuters.

IRIS -T

V máji sa objavili informácie, že Berlín zvažuje doručenie systému IRIS-T v hodnote 150 miliónov eur pre Ukrajinu. Nemecké ozbrojené sily však tento systém, ktorý je považovaný za jeden z najmodernejších na svete, samy nevlastnia.

Nenechajte sa zastrašiť

Lambrechtová v sobotu navštívila aj Moldavsko, kde v hlavnom meste Kišiňov vyzvala západné krajiny, aby sa ruskými vyhrážkami o použití jadrových zbraní nenechali odradiť od ďalšieho vyzbrojovania Ukrajiny. „Musíme byť opatrní, no nesmieme sa nechať paralyzovať,“ dodala Lambrechtová.

Zbraní nikdy nie je dosť

Ukrajina Nemecko opakovane žiada o bojové tanky Leopard na pomoc pri protiútokoch proti Rusku, ale vláda kancelára Olafa Scholza to doteraz odmietala. Scholz povedal, že nechce ísť do dodávok zbraní osamotene a rozhodnutia bude prijímať len po konzultácii so západnými spojencami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lambrechtová vyzvala krajiny, aby sa nebáli Putinových jadrových zbraní a neprestávali vo vyzbrojovaní Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku