tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Zdroj: tasr

Naď hovorí, že má pre Slovákov skvelé správy; ideme vyrábať ďalšie zbrane pre Ukrajinu!

Minister obrany dnes letel do Kodane, s tým, že tam ide lobovať za zvýšenie vojenskej pomoci pre Ukrajinu. Na svojom Facebooku zverejnil prvé „dobré správy pre Slovákov,“ ideme vyrábať húfnice pre našich susedov. Ako Jaroslav Naď informoval, je to len začiatok.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
  2. Predseda Smeru-SD Robert Fico
  3. Juraj Šeliga ako otužilec počas januárového kúpania.
  4. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  6. Na ilustračnej snímke pracovníčka nemeckej energetickej firmy.
  7. Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
  8. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.

„V Kodani som práve s dánskym kolegom Morten Bødskov podpísal dohodu o zámere vyrobiť ďalších 16 ks samohybných kanónových húfnic Zuzana 2 pre Ukrajinu,“ píše Naď.

Financovanie

„Dánsko, Nórsko a Nemecko budú projekt v hodnote 92 mil. € financovať a som nesmierne rád, že sme po intenzívnych a veľmi konštruktívnych a priateľských rokovaniach dospeli k tejto dohode. Ukrajina potrebuje našu pomoc a prvky pozemnej techniky sú v boji častokrát rozhodujúce,“ hovorí minister obrany.

„Konštrukta Defence vyrába špičkový produkt a teší ma, že ho tak začínajú vnímať aj v zahraničí. Ďakujem spojencom za odhodlanie hľadať formy pomoci Ukrajine a za rozhodnutie, vybrať práve slovenskú techniku. O tom je spolupráca medzi členskými krajinami NATO🤝 ďakujem, kolegovia.“

jaroslav Naď, minister obrany

Boj Ukrajiny je podľa ministra obrany, bojom nás všetkých. Práve preto, je oznámenie o tejto pomoci Ukrajine len jedným z mnohých, ktoré sa chystá z Kodane ešte oznámiť.

Konštrukta Defence

Je štátna akciová spoločnosť , od rezortu obrany dostala už viaceré zákazky. Na crzp napríklad nájdeme zmluvu z dňa 23. marca 2022 za sto tisíc eur, z 24.marca na pol milióna a z dňa 3.marca 2022 zmluvu vo výške 6 miliónov eur.

Zdroj: crzp,Fb Jaroslav Naď


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď hovorí, že má pre Slovákov skvelé správy; ideme vyrábať ďalšie zbrane pre Ukrajinu!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku