tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Peter Pčolinský a Erik Tomáš v štúdiu TV Joj.
Peter Pčolinský a Erik Tomáš v štúdiu TV Joj. Zdroj: videoportal.joj.sk

NEUVERITEĽNÉ, o čom sa sporila moderátorka s politikmi! Napokon to vzdala: Nechcem sa hádať

Téma prepustených vyšetrovateľov NAKA je počas týchto dní jednou z najmedializovanejších káuz na Slovensku. Aj počas štvrtkovej diskusnej relácie TV Joj – Na hrane, kde sa v dueli skúsenej moderátorky Jany Krescanko Dibákovej stretli poslanci Peter Pčolinský (Sme rodina) a Erik Tomáš (Hlas-SD), bolo šokujúce zatýkanie a následné ukončenie väzobného stíhania elitných policajtov „na stole“. Aj keď je pravdou, že turbulencie v slovenských bezpečnostných zložkách sú čoraz neprehliadanejšie a bežný občan sa v nich často, takpovediac stráca, novinári by v tom mali mať určite jasno. V prípade Dibákovej však pred kamerami platilo, že aj majster tesár sa utne.

Neuveriteľná slovná prestrelka medzi politikmi a moderátorkou prišla hneď po odľahčenej uvítacej debate. Keď poslanci začali reagovať na to, ako vnímajú situáciu v bezpečnostných zložkách, začali sa aj slovné „doťahovačky“ – a to medzi ženou, ktorá reláciu viedla a jej hosťami z parlamentu.

Stalo sa tak potom, keď moderátorka „sekla“ monológ Erika Tomáša. Ten práve rečnil o tom, že vyšetrovania citlivých káuz môžu byť manipulované.

Tomáš: Boli zbavení obvinení, pani moderátorka?

„Objavujú sa tu veľké pochybnosti a veľké podozrenia z manipulácie tohto vyšetrovania, preto bolo absolútne na mieste, aby inšpekcia ministerstva vnútra pod dozorom prokuratúry preverovala aj tieto manipulácie. A bohužiaľ, tých pochybností sa už vynorilo toľko, že to viedlo dokonca až k zatýkaniu niektorých vyšetrovateľov a myslím si tiež, že človek sa v tom začína trošku strácať…,“ rozrečnil sa politik z Hlasu.

Zjavne chcel pokračovať, ale moderátorka mu rázne skočila do reči. „Faktom je že títo vyšetrovatelia naozaj už boli zbavení obvinení a to obvinenie bolo považované za neopodstatnené, čiže sa na nich….,“ zdôraznila Dibáková pred televíznymi divákmi aj politikmi v štúdiu.

Poslanci zostali zjavne zaskočení. Kým Pčolinský nesúhlasne krútil hlavou, Tomáš hneď reagoval otázkou: „Boli zbavení obvinení, pani moderátorka?“ V tejto chvíli už zneistela aj moderátorka. „No pokiaľ viem, tak minimálne…“, snažila sa obhájiť svoju „pravdu“.

Dibáková: Dvaja z nich sú na tom lepšie ako ďalší dvaja

„Sú stíhaní na slobode, zbavení väzobného stíhania,“ uviedol veci na správnu mieru aj Pčolinský medzitým, ako Tomáš hovoril to isté, akurát pridal niekoľko myšlienok navyše: „Sú naďalej stíhaní na slobode, boli prepustení z väzby a my samozrejme vnímame to rozhodnutie krajského súdu, ja rozhodnutia súdu vždy rešpektujem vo všeobecnosti, rovnako tak prezumpciu neviny, ale sú tu také dva právne názory…“

Dibáková si už zrejme uvedomila, že v tomto spore ťahá za kratší koniec. Narýchlo však ešte reagovala, akoby chcela potvrdiť, že ako novinárka má celú kauzu a jej vývoj v „malíčku“. Zjavne to však už bolo márne. „Ale pokiaľ viem, minimálne dvaja z nich sú na tom lepšie ako ďalší dvaja, takže naozaj… Bolo to považované za neopodstatnené…“, dokončila myšlienku.

Moderátorka Jana Krescanko Dibáková počas debaty s Tomášom a Pčolinským v štúdiu TV Joj. – Foto: videoportal.joj.sk

„Sú naďalej stíhaní na slobode,“ opäť jej pripomenul Tomáš a v tom momente už jojkárka radšej ukončila verbálnu prestrelku, ktorú už nedokázala nijako zvrátiť vo svoj prospech, nieto ešte vyhrať. „Nechcem sa v tomto prípade hádať, pretože naozaj by sme tým zabili čas…“ týmto slovami stopla pre danú chvíľu debatu o známom kvartete vyšetrovateľov NAKA.

Peter Pčolinský bol však džentlmen a zlyhanie väčšinou sebavedomej Dibákovej sa pokúsil odľahčiť vetou: „To je len dôkaz toho, že ani my sa v tom nevyznáme…“

Prišlo aj na „grilovanie“ Pčolinského za čurillovskú mafiu

Moderátorka to Pčolinskému neskôr „vrátila“ tým, že mu opakovane a veľmi neodbytne kládla otázku, či sa šéf Sme rodina Boris Kollár ospravedlní jednému z vyšetrovateľov, Jánovi Čurillovi, za svoj výrok o čurillovskej mafii. „Pokiaľ viem, pani moderátorka, pán Čurilla je naďalej obvinený a stíhaný na slobode,“ reagoval Pčolinský. „Čiže ospravedlnenie neprichádza do úvahy?“ – položila otázku moderátorka inak. Pčolinský mal zjavne čo robiť, aby reagoval pokojne: „Ešte raz pani redaktorka, pán Čurilla nebol zbavený obvinenia, je naďalej obvinený zo závažnej trestnej činnosti a je stíhaný na slobode. Nechajme to na prokuratúru a na súdy.“ Dibáková však pokračovala v „grilovaní“ šéfa poslaneckého klubu Sme rodina: „Ja sa pýtam na slovné spojenie čurillovská mafia.“ Koaličný poslanec opäť zostal diplomatom a poslednýkrát odpovedal: „V prípade, v prípade, ak pán Čurilla bude právoplatne oslobodený od predmetného obvinenia, tak predpokladám, že predseda národnej rady tento krok urobí.“

Kubina: Ich trestné stíhanie ako celok nemôže prežiť

Krajský súd v Bratislave skutočne potvrdil, že stíhanie štyroch elitných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry je nezákonné. Na druhej strane však aj po prepustení z väzby sú vyšetrovatelia naďalej obvinení zo závažných zločinov: zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich navyše obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Samotný obhajca dvoch z týchto elitných kriminalistov, Peter Kubina, po ich prepustení vyslovil názor, že trestné stíhanie by sa malo voči nim bezodkladne zastaviť. „Ich trestné stíhanie ako celok nemôže prežiť prieskum skutočne nezávislého a nestranného sudcu,“ uviedol advokát.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS
  2. Poslanec OĽANO Andrej Stančík
  3. Čelní predstavitelia strany Smer-SD počas tlačovky.
  4. Mladí smeráci počas scénky o "čurillovcoch".
  5. Printscreen z videa Matúša Šutaja Eštoka.
  6. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NEUVERITEĽNÉ, o čom sa sporila moderátorka s politikmi! Napokon to vzdala: Nechcem sa hádať

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku