eReport.sk
Komisár pre deti Jozef Mikloško. Zdroj: fb

Slovensko bude na budúci rok koordinovať projekt Európskej siete detských ombudsmanov

Slovensko bude v roku 2024 koordinovať projekt Európskej siete detských ombudsmanov (ENOC), ktorého cieľom je aktívne zapájať deti a mladých ľudí do celoročnej práce detských ombudsmanov. TASR o tom informoval Úrad komisára pre deti.

Projekt ENYA (European Network of Young Advisors) je každoročne koordinovaný jedným z členských štátov ENOC. O hlavnom koordinátorovi na nasledujúci rok hlasovalo Valné zhromaždenie ENOC, ktoré sa konalo spolu s výročnou konferenciou tejto organizácie 19. – 21. septembra v Bruseli.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je to skutočne komunikácia medzi Matovičom a Kočnerom?

Odporúčania týkajúce sa detí v štátnych zariadeniach

„Výbornou správou je, že hlavným koordinátorom pre projekt ENYA 2024 bude Slovensko. Budeme teda hostiteľom pre 36 mladých poradcov z 18 rôznych európskych krajín. Tí budú spoločne na medzinárodnom fóre vytvárať pre ombudsmanské inštitúcie odporúčania. Odporúčania týkajúce sa detí v štátnych zariadeniach,“ uviedol slovenský komisár pre deti Jozef Mikloško.

Európska sieť detských ombudsmanov združuje 44 nezávislých inštitúcií na ochranu práv detí z 34 krajín vrátane SR. „Medzinárodným spoluprácam som veľmi otvorený a teším sa im. Je to skvelý spôsob, ako sa učiť a inšpirovať od iných krajín. Ktoré môžu byť v ochrane práv detí ďalej ako my,“ povedal Mikloško.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko bude na budúci rok koordinovať projekt Európskej siete detských ombudsmanov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php