eReport.sk
Attila Végh, foto: archív A. V.

ROZHOVOR Attila Végh: „Karlos Vémola v UFC? Čo by tam robil?“

V novembri to bol rok, čo vo Výzve storočia, veľmi rýchlo, zdolal Karlosa Vémolu. V roku 2020 o ňom bolo počuť skôr ako o trénerovi. Attila Végh (35) eReportu prezradil, čo sa stalo a čo plánuje.

Bola vaša ročná nesúťažná pauza spôsobená kovidom, neboli súperi, nechcelo sa vám, alebo vás to bez divákov nebaví?

Áno, je to už rok, čo som mal zápas s Vémolom. Pauzu som si dal určite aj ak kvôli pandémii kovidu, aj tá príprava by bola v danej situácii taká hala-bala, nedalo sa cestovať a samozrejme, zápas bez divákov pre mňa takisto nie je motivácia. Tak som chcel vynechať celý rok, aby som si užil rodinu, nášho synčeka. Do predchádzajúcej prípravy som dal veľmi veľa energie a času, preto som sa  rozhodol, vzhľadom na okolnosti, užívať si v roku 2020 rodinný život. Keď vidím, ako sa situácia vyvíja, mám na to už trošku iný názor. Vidím, že dosť dlho nebudú zápasy s divákmi, môj čas tiež letí, už budem mať 36 rokov, takže teraz sa viac-menej sústreďujem na trénerskú kariéru. Veď máme najlepší tím na Slovensku, Spartakus Fight Gym.

Je teda vylúčené, že vás tento rok uvidíme v klietke ako borca?

Nie je vylúčené, že budem mať zápas, ale potrebujem extrémnu motiváciu, aby som do zápasu išiel.

Tesne po zápase chodilo veľa rečí o odvete, Vémola, zdá sa, potrebuje zápasiť stále. Najprv si vybral Babu Jagu Mikuláška, potom Francúza Lohoré a oboch porazil. Nie som MMA bojovník, ale krátky proces s Babou Jagou sa mi zdal ako dobre zaplatená zlá šou za každú cenu. Lebo nechať sa „uškrtiť“, takým smiešnym spôsobom… Čo si o ňom myslíte ako odborník?

Keď oznámili zápas Karlos – Baba Jaga, všetci sa smiali, že je to nezmyselný zápas. Potom okolo toho urobil Oktagon veľké haló, ten zápas bol taký “vyhejtovaný“, že asi 40 percent ľudí verilo, že Baba Jaga môže vyhrať. Vieme, že Karlos  je veľmi silný na zemi a ja som hovoril, že Baba Jaga môže vyhrať, iba keď ho dobre trafí a zápas bude v “standupe“, ale keď sa dostanú na zem, Karlos ho dole ukončí, čo sa aj stalo. V žiadnom prípade však nemôžete podceňovať žiadneho súpera, vždy je to 50:50, a je úplne jedno, či je to Baba Jaga alebo Lohoré.

Súper pre vás by tu aj bol, veď vás vyzval. Je Karlos slabá motivácia?

Jasné, Karlos, to nie je problém, nech ma vyzýva, nech má  milión zápasov, to je jedno. Ja som ho porazil a odveta nie je otázka na mňa.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.