eReport.sk
Slovenskí hokejoví reprezentanti sa opäť predstavia na svetovom šampionáte bez hráčov z ruskej KHL. Zdroj: FB / Generál Jozef Viktorín

Generál Viktorín bráni našich hokejistov z KHL, pustil sa preto do Čechov: Prestaňte už byť farizejmi!


Kauza okolo neúčasti slovenských hokejistov hrajúcich v KHL na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Česku aj napriek snahe činovníkov z vedenia SZĽH neutícha. Niekto by mohol škodoradostne povedať, že „čo si navarili, to nech si zjedia“, no nie je to celkom tak. Situácia okolo slovenskej reprezentácie nielenže neprospieva jej príprave pred šampionátom, ale navyše oslabila náš tím. A to je fakt, či sa to niekomu páči, alebo nie.

V slušnej spoločnosti sa toto nerobí

Situácia okolo našej reprezentácie je zaujímavá aj preto, že Slovensko nemá toľko výborných hokejistov aby si mohlo vyberať, koho z ideologických príčin nepovolá. To si môžu dovoliť také veľmoci ako Švédsko či Fínsko, s prižmúrením oka aj susedné Česko. A práve na jeho novinárov naráža v statuse generál vo výslužbe Jozef Viktorín. „Takže českým novinárom už vadí aj to, ako rozhodol Slovenský zväz ľadového hokeja v súvislosti s účasťou hráčov KHL. Rozhodnutie o neúčasti našich hráčov na šampionáte nazvali ako alibistické, lebo síce môžu reprezentovať, ale na šampionát „neprecestujú“. Asi očakávali, že im zoberieme občianstvo, alebo verejne upálime za to, že si dovolili hrať KHL – tú istú ligu kde hrával aj najväčší podkurovač emócií Dominik Hašek,“ skonštatoval hneď v úvode Viktorín.

Českým novinárom už vadí aj to, ako rozhodol Slovenský zväz ľadového hokeja v súvislosti s účasťou hráčov KHL.

Jozef Viktorín, generál vo výslužbe

Generál vo výslužbe priznáva, že si myslel, že len český premiér Fiala má v pláne narúšať normálne vzťahy medzi Slovenskom a Českom, ale dnes už vie, že v tom budú „namočení“ aj novinári. „Mašinéria v ČR je systémová a pracujúca zjavne na objednávku mocných. Západní susedia sú aktuálne asi najväčší slniečkári Európy,“ nepoľavuje v kritike Viktorín, podľa ktorého je opakované staranie sa do našich vnútropolitických záležitostí nedôstojné, a zjavne niekto za riekou Morava stále nechce prijať fakt, že sme samostatný štát. „Ľudskou rečou povedané – v slušnej spoločnosti sa toto nerobí,“ prízvukuje generál s tým, že neprestajné až násilné miešane športu s politikou a naopak je zásadné nepochopenie jedného a ani druhého. „Je to proste totálny diletantizmus,“ dodáva bez servítky na ústach.

Šport má spájať a nie rozdeľovať

„Ak sa česká strana rýchlo nespamätá, tak takéto konanie môže skutočne narušiť vzťahy medzi obidvomi národmi – čo je asi predmetom zadania,“ myslí si Viktorín, podľa ktorého však mnohé správy jeho priateľov a známych z Českej republiky napovedajú, že im takáto „politika“ aktuálnej politickej reprezentácie prekáža. „Šport má spájať a nie rozdeľovať. Český hokejový zväz a bývalí reprezentanti (niektorí) hromžia na Slovensko a Slovákov, že vraj sme proruskí. Akoby cielene hľadali cesty ako vyvolať roztržku, ktorú stredná Európa určite nepotrebuje. Ale niekto možno áno,“ konštatuje smutne generál vo výslužbe, ktorý pridáva aj jeden svoj návrh pre medzinárodný hokejový zväz.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie.
  2. Pokrytecký Hašek?

„Čo tak vziať Čechom MS v hokeji a dať ich narýchlo napr. do Nemecka.“ Aj vy sa pýtate, prečo? „Lebo tam si zjavne hráčov vážia a majú záujem o športové výkony a výsledky a nie o podružné témy. Ako príklad mojich slov je „kauza“ brankára Hudáčka. V rámci sebareflexie, by túto verziu dokonca mohli navrhnúť sami Česi,“ uvádza v závere Jozef Viktorín, ktorý pridáva ešte jednu poznámku smerom na západ, teda do susedného Česka: „Prestaňte už byť farizejmi. Naozaj. Občanov naprieč Európou to už prestalo baviť a nemajú na vaše účelové hašterenie a nezmyselné nápady čas. A ani chuť.“

Zdroj: FB / Generál Jozef Viktorín

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Generál Viktorín bráni našich hokejistov z KHL, pustil sa preto do Čechov: Prestaňte už byť farizejmi!

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: