eReport.sk
Ján Mažgú
Ján Mažgút, poslanec Národnej rady SR za Smer-SSD. Foto: fb/janmazgut

VIDEO Hanba Vallovi a magistrátu Bratislavy, že na Slavíne neoslávili oslobodenie Bratislavy, netají Mažgút


Bratislava oslavovala vo štvrtok 4. apríla 79. výročie svojho oslobodenia ruskou Červenou armádou. A keďže naše hlavné mesto oslobodili najmä ruskí vojaci, oslavovať túto udalosti bolo proti vôli nielen opozícii, ale aj mnohým veľvyslancom štátov EÚ. Hanba? Určite, no rozhodne nie naša, alebo tých, ktorí Bratislavu oslobodzovali a pri tom prišli o svoje životy.

Keby išlo o dúhový pochod, Vallo by stá v čele

Na celej slávnostnej udalosti je zároveň smutný fakt, že uctiť si smrť tisícov vojakov Červenej armády, ktorí padli pri oslobodzovaní Bratislavy, si na ikonický Slavín neprišila nielen prezidentka Zuzana Čaputová, ale ani bratislavský primátor Matúš Vallo. Prirodzene, obaja sú z opozičného tábora, ale to by pri takejto významnej udalosti nemal hrať žiadnu úlohu. Prepísať dejiny a tvrdiť, že naše hlavné mesto neoslobodila Červená armáda by bolo popretím historických skutočností.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Soros mladší bude ešte progresívnejší
  2. Ľ. Blaha na Slavíne

Ako blamáž s neúčasťou Zuzany Čaputovej a Matúša Valla na Slavíne vníma poslanec Národnej rady SR Ján Mažgút (Smer-SSD), to prezradil v rozhovore pre portál eReport. „Napriek tomu, že som jeho veľký kritik a odporca, mám ťažké srdce a je mi ľúto, že pri oslavách 79. výročia oslobodenia nášho hlavného mesta chýbali na tomto ikonickom mieste, na Slavíne, zástupcovia magistrátu, na čele s Matúšom Vallom,“ priznal Mažgút, ktorý sa to ale ani veľmi nečuduje.

Smer-SSD si vždy pripomenie významné sviatky

„Tento progresivistický primátor, keby išlo o dúhový pochod, tak by stál v jeho čele. Ja ale nedopustím, aby sa nielen generácia mojich detí, ale aj generácia ich detí, učili na školách prekrútenú históriu. A to takú, že či už Československo, alebo Slovensko, oslobodila dúhová armáda,“ pridáva sarkasticky poslanec za Smer-SSD. Podľa Jána Mažgúta si musíme neustále pripomínať, že Slovensko oslobodila Červená armáda. Na pietnej spomienke sa však nezúčastnili ani veľvyslanci krajín z EÚ.

Zdroj: YouTubeeReport.sk

„Prežívam za to pocit takzvanej prenesenej hanby. Slovensko síce oslobodila Červená armáda, ale nebola to Ruská federácia. Boli to vojaci viacerých krajín, ktorí boli súčasťou Červenej armády, ba aj Ukrajinci. Boli tam ale aj Rumuni, takže minimálne uctiť si pamiatku, že  mier do Európy prišiel z Východu by sa patrilo,“ skonštatoval Mažgút na margo faux pas veľvyslancov krajín EÚ zastupujúcich svoje štáty na Slovensku. U nás si navyše v auguste pripomenieme 80. výročie SNP. „Strana Smer-SSD si vždy pripomínala všetky významné slovenské sviatky, a bude to tak vždy,“ povedal na záver Ján Mažgút.

Zdroj: FB / Ján Mažgút

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hanba Vallovi a magistrátu Bratislavy, že na Slavíne neoslávili oslobodenie Bratislavy, netají Mažgút

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne