tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišovej ďalšie pexeso? Ministerka si politicky zgustla na Hamranovej tlačovke. Reagovala aj na Fica

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácia ani počas leta neprestáva udivovať veľkú časť občanov. Najnovšie vytiahla zoznam nominantov opozičných strán, ktorých rieši polícia. Tento zoznam pri tom pôvodne uverejnila samotná silová zložka, na ktorej čele stojí policajný prezident Štefan Hamran. Zákon má platiť pre každého, no situácia, kedy sa vládny politik snaží poukázať na nezávislosť polície cez zverejnenie zoznamu nominantov konkrétnej opozičnej strany, ktorých polícia za tejto vlády rieši, sa dá považovať za bizarnú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (Smer-SD).
  2. Kajetán Kičura na archívnej snímke. Foto: tasr
  3. Zľava na kombosnímke Robert Fico a Rastislav Iliev.
  4. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  5. Veronika Remišová si počas leta 2022 užíva tatranskú turistiku.
  6. Veronika Remišova (Za ľudí).
  7. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
  8. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  9. Zľava Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para a Tibor Gašpar počas spoločnej tlačovky Smeru.
  10. Predaj ovocia, zeleniny a priesad na mestskej tržnici v Nitre 2. mája 2014.

„Polícia má rozviazané ruky a stúpa jej dôvera. Polícia zverejnila zoznam právoplatne odsúdených nominantov, úradníkov a spolupracovníkov strany Smer, teda ľudí okolo Fica a Pellegriniho. Je tam bývalý špeciálny prokurátor Kováčik, šéfka finančnej správy, policajti, podnikatelia. Obžalovaných, obvinených a vyšetrovaných sú ďalšie desiatky ľudí vrátane sudcov, prokurátorov, ale aj politické špičky Smeru, Fico, Kaliňák, oligarcha Smeru Bödör a ďalší,“ začala svoj status v reakcii na štvrtkovú tlačovku Hamrana ministerka.

Na vládu vraj niekto tlačí, aby sa rozpadla

Remišová sa zároveň možný rozpad vlády snaží nepriamo prišiť na tričko opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD). Aj keď by sa v Smere určite v prípade rozpadu vlády tešili, navonok to predsa len pôsobí tak, že za hrozbou rozpadu vlády stoja samotní koaliční lídri, hlavne predsedovia OĽANO a SaS Igor Matovič a Richard Sulík.

„Čím ďalej a čím vyššie sa polícia, špeciálna prokuratúra a zákonné súdy dostávajú, tým silnejši je tlak na čo najskoršie rozbitie vlády, ktorá si dovolila ´nevídanú´ a neodpustiteľnú vec: Rozviazať ruky polícií a špeciálnej prokuratúre tak, aby nebola mafiou ovládaná, ale aby mafiu stíhala,“ myslí si aj napriek tomu Remišová.

V duchu svojho názoru, že za vládne problémy môže Fico, potom prakticky pokračuje aj na konci svojho statusového vyhlásenia. Smer pri tom všetkom opäť nazýva „organizovaným zločinom“ a to aj napriek tomu, že žiadny z vrcholných predstaviteľov nebol za podobný skutok, či skutky odsúdený: „Verím, že napriek tlaku organizovaného zločinu sa časy ´našich ľudí´ a obrovskej korupcie už na Slovensko nevrátia.“

Zdroj: fb/remisova.veronika

V neskoršom statuse pod názvom „Urážky od ľudí ako Fico či Raši znamenajú, že mafia má u nás zavreté dvere,“ už bola Remišová priamejšia a adresnejšia.

„Robert Fico, aktuálne obvinený z toho, že s kumpánmi fungoval na Úrade vlády ako zločinecká skupina, rozpráva bludy o čerpaní eurofondov a o neschopnosti. Toto hovorí človek, za ktorého vlády kvôli obrovským škandálom a podvodom skrachoval jeden celý operačný program pre výskum a inovácie a musel sa zlúčiť s programom na betónovanie ciest. Kvôli tomu Slovensko nenávratne prišlo o 150 miliónov eur,“ vysvetľuje digitálna líderka v reakcii na kritiku jej ministerstva.

Remišová opäť argumentuje opozičnými menami

„S kolegami ministrami pracujeme od začiatku s obrovským nasadením na tom, aby sme dobehli to, čo kvôli neschopnosti a korupcii vláda Smeru zanedbala a zbabrala, a aby sme eurofondy zachránili v čo najväčšej miere. Za rok 2021 sme mali najvyššie čerpanie eurofondov od roku 2014 (!), z posledného miesta sme poskočili o niekoľko priečok a pokrok dosahujú všetci ministri, ktorí riadia jednotlivé operačné programy. Napriek tomu čelíme sústavným útokom od Fica či jeho kamaráta Rašiho, ktorí roky niesli zodpovednosť za rozkrádanie, korupciu a škody v štátnom IT či eurofondoch. Okrem toho, že je Robert Fico je pokrytec a klamár, je aj nebezpečný človek, ktorý by zo Slovenska chcel urobiť čiernu dieru Európy len preto, aby zachránil kožu sebe a svojim kamarátom ako Kaliňák či Bödör. Neustále útoky Fica, Pellegriniho či Rašiho znamenajú, že pred mafiou sme dobre zavreli dvere a financie, ktoré predtým tiekli oligarchom a zlodejom sa usilujeme využiť pre všetkých občanov. Útoky Smeru sú preto dobrým vysvedčením pre všetkých, ktorí to so Slovenskom myslia dobre. Uisťujem pánov zo Smeru a pripojených organizácií, že v tejto práci budeme pokračovať. Beriem vážne zodpovednosť a mandát, ktorý som dostala od občanov. A aj preto sa mafii u nás ustupovať nebude,“ takto sa Remišová snaží ľudí presvedčiť, že je človekom na svojom mieste a jej rezort funguje takpovediac ako švajčiarske hodinky.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Remišovú nekritizuje iba Fico či Raši

Pripomíname, že spôsob, akým Remišová vedie ministerstvo, ktoré bolo vytvorené na začiatku vlády Igora Matoviča iba kvôli nej a na jej žiadosť (predtým išlo o úrad podpredsedu vlády, nie ministerstvo), nekritizuje iba opozícia. Tvrdo sa do nej obuli napríklad aj poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková a europoslankyňa a exsaskárka Lucia Ďuriš Nicholsonová. Mimochodom, Nicholsonová dodnes trvá na tom, že kvôli Remišovej príde Slovensko o obrovský balík peňazí z Bruselu.

Liberálna europoslankyňa naposledy v júni tvrdila, že Remišová by mala v momente podať demisiu a nie rozdávať odmeny! „Bude to nie jedna, ale osem miliárd eur. To je škoda, ktorú niekto veľmi konkrétny spôsobil krajine. Tie peniaze mali byť v regiónoch, nie pod Remišovej zadnicou,“ uviedla na adresu šéfky Za ľudí.

Fico nazval Remišovú jednotkou neschopnosti

Šéf Smeru zase naložil Remišovej naposledy túto stredu (10.8.) v Banskej Bystrici. „Do vlády nastúpila jednotka neschopnosti, ktorú nazývame Remišová, ktorá zodpovedá za čerpanie fondov. Nám hrozí reálne, že z európskych fondov prepadne 4 – 5 miliárd eur,“ kritizoval šéfku strany, ktorá je tak koaličným ako aj parlamentným trpaslíkom, Robert Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišovej ďalšie pexeso? Ministerka si politicky zgustla na Hamranovej tlačovke. Reagovala aj na Fica

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku