eReport.sk
Bývalý špeciálny prokurátor neuspel so sťažnosťou voči rozsudku Najvyššieho súdu
Bývalý špeciálny prokurátor neuspel so sťažnosťou voči rozsudku Najvyššieho súdu. Foto: tasr

Kováčik na súde o kajúcnikoch: Doslova prerazili dno! Urobia všetko, aby si zachránili svoju kožu


Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica sa vo štvrtok začal proces s odsúdeným bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom a podnikateľom Petrom Koščom, ktorý je na úteku, informovala TASR. Exprokurátor mal podľa obžaloby prijať úplatok 50.000 eur od Košča za to, že ovplyvní, respektíve bude blokovať stíhanie v dvoch trestných veciach vyšetrovaných Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA). K odovzdaniu a prijatiu úplatku malo dôjsť v roku 2016 v nemocnici.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Naď hlási
  2. Pani Remišova už zabudla?
  3. Zvláštny ťah

Podľa obhajcov Kováčika a Košča obžaloba je nedôvodná a je výsledkom zhluku nezákonností. Vyšetrovanie prípadu malo podľa nich fatálne chyby a došlo k porušeniu zákona. Kľúčový svedok, ktorým v procese má byť bývalý riaditeľ Národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník, obvinený s bývalými policajnými funkcionármi pri akcii Očistec, údajne vyrozprával v prípravnom konaní absurdný príbeh bez vnútornej logiky. Tvrdí, že bol pri odovzdávaní úplatku verejnému činiteľovi.

„Pána Košča som v nemocnici videl prvýkrát v živote“

„Som nevinný,“ vyhlásil obžalovaný Dušan Kováčik. „Celé toto stíhanie, a nielen toto, ukazuje, že univerzálny svedok Slobodník a jemu podobní urobia všetko preto, aby si zachránili svoju kožu a vyhli sa výkonu trestu odňatia slobody,“ cituje slová exprokurátora Denník N. „Pána Košča som v nemocnici videl prvýkrát v živote. Dovtedy som ho nestretol a ani sme sa nepoznali. Vylučujem akékoľvek ovplyvňovanie mojej osoby v prospech pána Košča,“ tvrdil ďalej pred súdom Kováčik.

FOTO Dušan Kováčik na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici

GALÉRIA – Foto: tasr

Exprokurátor o kajúcnikoch, ktorí proti nemu svedčia povedal, že nie sú ani ľuďmi, keď do korupčnej kauzy zatiahli exprezidenta polície Milana Lučanského. „Oni doslova prerazili dno, keď ani pamiatka zosnulého im nezabránila doslova liať vedrá špiny a klamstiev na nebohého generála Lučanského,“ povedal na adresu Bernarda Slobodníka a Adriána Szabóa.

Nepovažuje prokuratúru za objektívnu a nestrannú

Kováčik zdôraznil, že po vznesení obvinenia mu nebolo umožnené oboznámiť sa s celým spisom a bolo tak porušené jeho právo, rovnako ako aj právo na obhajobu. Orgány činné v trestnom konaní neoznámili jeho obhajcom mená svedkov, dozvedeli sa ich až tesne pred výsluchom, a tak sa nemohli pripraviť.

„Obžaloba je postavená na výpovedi kajúcnika Bernarda Slobodník ako aj ďalších, ktorí jeho výpoveď potvrdzujú,“ konštatoval obžalovaný s tým, že nepovažuje prokuratúru za objektívnu a nestrannú. Denník N uviedol, že „na pojednávaní nie je prokurátor Michal Šúrek, ktorý obžalobu podával. Prítomná je prokurátorka Kellerová, ktorú Kováčik vidí prvýkrát v živote.“

Voči Petrovi Koščovi sa koná ako voči ušlému. Sudca prerušil pojednávanie do 12:30, bude potom pokračovať výsluch Kováčika.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kováčik na súde o kajúcnikoch: Doslova prerazili dno! Urobia všetko, aby si zachránili svoju kožu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: