tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
Predseda Smeru-SD Robert Fico, foto:fb/robertficosk

VIDEO Fico na výjazde v Banskej Bystrici: Remišová s Lunterom sú jednotkou neschopnosti!

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico na dnešnej tlačovej konferencii v prítomnosti kandidáta na banskobystrického župana Adriána Polónyho opäť uviedol, že do roku 2020 sa Slovensko v rokoch, kedy SMER – SD bol súčasťou vlády, približovalo k priemeru životnej úrovne EÚ, v roku 2020 to bolo dokonca 84%, no po voľbách v roku 2020 životná úroveň však začala klesať na dnešných 80 %. Podľa jeho slov sa vláda nemôže vyhovárať na pandémiu a iné problémy, lebo žiadna vláda nikdy nemala k dispozícii toľko peňazí, ako má teraz. Najväčším problémom však podľa sociálnych demokratov je, že vláda sa zaoberá hádkami a rieši samú seba, pričom sa vôbec nestará o problémy ľudí.

„Do vlády nastúpila jednotka neschopnosti, ktorú nazývame Remišová, ktorá zodpovedá za čerpanie fondov. Nám hrozí reálne, že z európskych fondov prepadne 4 – 5 miliárd eur. Ak sa pozrieme na Banskobystrický kraj, tak za posledné dva roky napríklad len regionálny príspevok je nula, absolútne nič sem neprišlo. Je to len preto, lebo zlyhávajú orgány samosprávnych krajov v Banskej Bystrici, zlyháva komunikácia s vládou a samozrejme zlyháva samotná vláda. Koľkokrát tu bola vláda od roku 2020? Kedy rokovalo mesto spoločne s vyšším územným celkom a rovnako aj s vládou Slovenskej republiky o tom, ako vyčerpať tieto zdroje? Preto s veľkým potešením počúvam našeho kandidáta, ktorého podporujeme za predsedu samosprávneho kraja v Banskej Bystrici, že na toto sa chce sústrediť, on si uvedomuje ako človek zo silného podnikateľského prostredia, že peniaze môžu byť, ale musí byť aj schopnosť ich míňať,“ povedal Fico.

Zdroj: Yt/smersd

Ambícia Smeru uspieť v komunálnych aj v parlamentných voľbách

Robert Fico prízvukoval cieľ svojej strany byť úspešnou v komunálnych a regionálnych voľbách, no má ambíciu vyhrať aj nasledujúce parlamentné voľby. Strana bola úspešná aj v petičnej akcii, dnes je vyzbieraných cez 360 tisíc podpisov a je nevyhnutné tlačiť krajinu do zmeny cez referendum a predčasné parlamentné voľby.

Polóny uviedol, že neschopná vláda v kombinácii s neschopnou samosprávou je obrovská katastrofa. Podľa jeho slov súčasný župan Lunter pripravil banskobystrický kraj o 20 miliónov eur. Ukázal aj dokument, z ktorého vyplýva, že táto suma by slúžila na to, aby každý žiak v kraji mohol mať zadarmo obedy alebo na celý rok dopravu v kraji. „Sú to projekty z operačnej osi IROP, ktorých cieľom bola modernizácia úseku Brezno – Čierny Balog, ďalej v okrese Krtíš, Krupina a Detva. Tieto projekty sú zastavené napriek tomu, že 7x len kvôli BB kraju boli predlžované. Bolo to v roku 2018, kedy aj za vašej vlády dostal BB kraj obrovskú podporu. Mal takzvanú špeciálnu výzvu, kde bolo za 650 tisíc eur možnosť čerpať pre Bratislavský kraj a 20 a pol milióna pre Bystrický. Sedemkrát netrafiť bránu je amatérske,“ uviedol Polóny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videa.
  2. Eduard Heger, premiér, predseda vlády SR
  3. Robert Fico na snímke z videa
  4. chata
  5. Veronika Remišová si počas leta 2022 užíva tatranskú turistiku.
  6. Sociológ Martin Slosiarik.
  7. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  8. Patrik Groma na archívnej snímke zo septembra 2018. Aj vtzedy bol kandidátom na primátora Žiliny.

Nulové čerpania banskobystrickej župy?

Polóny ďalej podotkol, že za zlyhania jednotlivcov, ktorí za to majú výplatu, a to ministerky Remišovej a podpredsedu BBSK Ondreja Luntera, si odnesie kraj. Za ušetrené peniaze, ktoré boli v podstate zadarmo darované BB kraju, mohli byť podľa nezávislého kandidáta s podporou Smeru vybudované školy, opravené cesty, chodníky, nové ambulancie pre lekárov. „Ak by som bol ja župan a vidím, že sú problémy v čerpaní eurofondov, z pozície tej, ktorú som zastával, za štyri roky spoločnosť SAD Zvolen a dopravný podnik dotiahli do bystrického regiónu bez pár eur 30 miliónov euro. Sú to trolejbusy, sú to autobusy a v tom čase, keď náš kraj netrafil sedemkrát bránku sme my získali šesť nových autobusov do mesta Zvolen a rovnako tak aj pani primátorka vo Zvolene štyri autobusy, ktoré rovnako bude prevádzkovať firma, ktorej ešte dnes šéfujem,“ uzavrel Polóny.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico na výjazde v Banskej Bystrici: Remišová s Lunterom sú jednotkou neschopnosti!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku