eReport.sk
Slováci o hlade?
Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

Fico zvolal tlačovku: Kvarteto obvinených sa opäť postaví pred novinárov!

Ján Mažgút, vedúci tlačového oddelenia SMER – SD v piatok poslal médiám pozvánku na víkendovú tlačovku trojnásobného expremiéra Roberta Fica. Pred novinárov sa v sobotu okrem šéfa Smeru opäť postavia aj exminister vnútra Robert Kaliňák, advokát Marek Para a bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Všetkých spája to, že sú obvinení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ZMOS apeluje na Hamrana so Šimkom
  2. ZMOS apeluje na Hamrana so Šimkom
  3. Pani Remišova už zabudla?
  4. Zvláštny ťah

Téma tlačovky je jasná: NAKA a ÚŠP vedú proti predstaviteľom SMERu otvorenú osobnú vojnu, píše sa v pozvánke. Robert Fico chce reagovať zrejme predovšetkým na tlačovú besedu policajného šéfa Štefana Hamrana, ktorý na nej ostro kritizoval najmä Fica, ale aj bývalú ministerku vnútra Denisu Sakovú (Hlas-SD).

Fico podľa Hamrana systematicky dehonestuje prácu policajtov, spochybňuje prebiehajúce vyšetrovania a odbornú autoritu vyšetrovateľov či prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry.

„Ak v tejto krajine niekto, kto bol trojnásobný bývalý premiér, začne spochybňovať súdne rozhodnutia, tak si myslím, že zásadným spôsobom spochybňuje základné princípy fungovania právneho štátu,“ dodal Hamran. Zastal sa vyšetrovateľov a povedal, že politický vplyv v polícii prestal.

VIDEO Hamran odmieta kritiku opozície, polícii podľa neho dôveruje 63 percent ľudí

Zdroj: youtube.com/tasrtv

Tlačová beseda šéfa Smeru sa uskutoční v sobotu 13. augusta 2022 o 10:30 hod. sa v budove centrály strany, na Súmračnej ul. 25 v Bratislave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico zvolal tlačovku: Kvarteto obvinených sa opäť postaví pred novinárov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php