tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: tasr

Policajný prezident Ficovi: Vy kritizujete nás? Hanbite sa!

Prezident Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran odmieta kritiku opozičných politikov Denisy Sakovej (Hlas-SD) a Roberta Fica (Smer-SD). Podľa neho dôvera v políciu stúpa, najnovšie prieskumy agentúry AKO ukázali, že polícii dôveruje 62 percent ľudí. Poukázal, že od roku 2013 sa pohybovala dôvera okolo 40 percent. Policajný prezident to uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Fico podľa Hamrana systematicky dehonestuje prácu policajtov, spochybňuje prebiehajúce vyšetrovania a odbornú autoritu vyšetrovateľov či prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Tibor Gašpar počas tlačovky Roberta Fica 25. 8. 2022.
 2. Robert Fico (Smer-SD).
 3. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
 4. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
 5. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
 6. Zľava na kombosnímke Robert Fico a Rastislav Iliev.
 7. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
 8. Zľava Robert Kaliňák, Robert Fico, Marek Para a Tibor Gašpar počas spoločnej tlačovky Smeru.
 9. Robert Kaliňák v sprievode príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) prichádza na výsluch na ŠTS v Pezinku 22. apríla 2022.
 10. Predaj ovocia, zeleniny a priesad na mestskej tržnici v Nitre 2. mája 2014.
 11. Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko.

„Ak v tejto krajine niekto, kto bol trojnásobný bývalý premiér, začne spochybňovať súdne rozhodnutia, tak si myslím, že zásadným spôsobom spochybňuje základné princípy fungovania právneho štátu,“ dodal Hamran. Zastal sa vyšetrovateľov a povedal, že politický vplyv v polícii prestal.

Policajný prezident je presvedčený, že nielen policajný manažment by mal mať záujem na tom, aby stúpala dôvera v políciu. Aj od politikov očakáva, že nebudú vyvolávať kroky smerujúce k tomu, aby bola dôvera v políciu znižovaná. „Hanbil by som sa kritizovať nový policajný manažment, ak by som mal na čele policajného zboru nominantov, ktorých mali oni,“ doplnil Hamran. Pripomíname, že policajným prezidentom bol v čase Ficovej vlády Tibor Gašpar.

V reakcii na kritiku exministerky Sakovej, ktorá na sociálnej sieti hodnotila nedostatok policajtov a zhoršujúcu sa nedôveru občanov v políciu a poukazovala, že v PZ chýba 2000 policajtov, uviedol, že to nie je novinka. „Za posledných 12 rokov máme štatistiky, kde sme zistili, že len dva kalendárne roky mali prílev policajtov vyšší ako odlev,“ uviedol Hamran. Počas spomínaného obdobia boli podľa jeho slov osem rokov ministrami vnútra nominanti Smeru-SD.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Policajný prezident Ficovi: Vy kritizujete nás? Hanbite sa!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku