tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

SaS sa zúčastní na dnešnom stretnutí koalície v Bôriku. Aj napriek vyhláseniu OĽANO, že Matovič zostane ministrom

Strana SaS sa zúčastní na piatkovom stretnutí v bratislavskom hoteli Bôrik, na ktoré pozvalo predstaviteľov strán koalície hnutie OĽANO. Následne zaujme stanovisko. Potvrdil hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava minister financií SR Igor Matovič, predseda vlády SR Eduard Heger (obidvaja OĽaNO).
  2. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Zľava Jaroslav Naď a Igor Matovič, ministri z hnutia OĽANO.
  4. Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  6. Miroslav Žiak, poslanec za SaS.

Na stretnutie príde vyjednávací tím v zložení predsedu SaS a vicepremiéra Richarda Sulíka, ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej a podpredsedu strany a ministra školstva Branislava Gröhlinga. Informoval o tom Gröhling v piatok ráno. „Po včerajšom vyhlásení idem na toto rokovanie kvôli premiérovi Eduardovi Hegerovi, ale idem tam s tým, aby som mu opätovne osobne povedal, že moja demisia je pripravená na podpis,“ povedal minister školstva na tlačovej konferencii.

Sulík ešte pred piatkovým stretnutím zopakoval, že požiadavka jeho strany na odchod lídra OĽANO Igora Matoviča z vlády platí. „Pokiaľ Igor Matovič neodíde z vlády do konca augusta, tak odchádzame my,“ povedal novinárom v Sliači s tým, že dôvody už jasne  pomenovali. Kritizuje Matoviča za rozvracanie verejných financií za proaktívnej spolupráce s „fašistami“ alebo za zamestnávanie 500 úradníkov navyše. „To je pre nás za čiarou. Povedali sme si buď – alebo, lebo takto to už ďalej fungovať nemôže,“ dodal.

Pokiaľ by SaS nepokračovala vo vláde, podporí podľa Sulíka rozumné návrhy v parlamente. Šéf SaS podľa svojich slov počul mnohokrát o tom, že sa hovorí o budúcom vládnutí jeho strany s mimoparlamentným Hlasom-SD. „Budeme sa snažiť o riadnu pravicovú koalíciu,“ reagoval s tým, že volič rozhodne.

Stretnutie zvolalo OĽaNO


Predsedníctvo hnutia OĽANO, ako aj jeho poslanecký klub vo štvrtok (11. 8.) informovali, že líder OĽANO Igor Matovič zostane ministrom financií aj po uplynutí ultimáta od strany SaS. „Toto rozhodnutie je nemenné. Igor Matovič vyhral voľby. Dostal mandát na zostavenie koalície pre toto volebné obdobie. Je predsedom strany s najvyšším počtom poslancov v parlamente,“ odôvodnilo svoje rozhodnutie predsedníctvo a poslanci OĽANO.

Hnutie upozornilo, že Slovensko čelí bezprecedentným výzvam, ako je pandémia, vojna na Ukrajine, utečenecká kríza, extrémna inflácia či rast cien energií. „Je to čas, keď je potrebné držať spolu, poskytnúť občanom potrebnú oporu a istotu, že ich vláda týmto náročným obdobím bezpečne prevedie,“ dodalo.

SaS vypovedala koaličnú zmluvu a žiada vypracovanie novej. Jej požiadavkou je aj odchod Matoviča z vlády. Ak sa jej požiadavky nenaplnia do konca augusta, ministri za SaS chcú podať demisiu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS sa zúčastní na dnešnom stretnutí koalície v Bôriku. Aj napriek vyhláseniu OĽANO, že Matovič zostane ministrom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku