Screenshot

Prehra Spartaka gólom v nadstavenom čase

Negatívna séria futbalistov Trnavy s neobľúbeným Ružomberkom pokračuje. Po inkasovanom góle v posledných sekundách zápasu odchádzajú zverenci trénera Gašparíka z Liptova opäť bez bodu. Prvý polčas  sa odohrával bez šancí a veľa futbalovej krásy nepriniesol. Druhý polčas už bol zaujímavejší. Trnavčania dokázali rýchlo vyrovnať po inkasovanom góle, keď sa presadil Azango. Keď už sa zdalo, že sa body podelia, Ružomberok využil skrumáž po rohovom kope na rozhodujúci gól, ktorý znamená, že Liptáci zostávajú aj naďalej najneobľúbenejším súperom Spartaka posledných rokov.

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 2:1 (0:0)

Góly : 56. Selecký, 90+ Malý – 58. Azango

Zostavy

Ružomberok

Fruhwald – Gabriel, Maslo ( 46. Malý), Mojžiš ( 46. Chobot) – Luterán, Zsigmund, Lavrinčík, Selecký – Hladík ( 85. Jackuliak), Boďa ( 46. Gerec), Domonkos ( 76. Múdry)

Spartak

Takáč – Ujlaky, Djurić, Kóša – Zeljković – Šulek (66. Koštrna), Bainović, Bukata ( 66. Daniel), Bolaji ( 66. Mikovič) – Ďuriš ( 84. Poznar), Ofori (46. Azango)

ŽK : Malý – Zeljković, Kóša

Rozhodovali : Ziemba – Vorel, Pacák

Diváci : 1629

Hlavne nedostať gól

Trnavskí futbalisti nastúpili s cieľom konečne poraziť Ružomberok. Naposledy Liptákov zdolali ešte v novembri 2020. Do zostavy sa vrátil uzdravený útočník Michal Ďuriš, do zápasu nastúpil ako kapitán Spartaka. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali Ružomberčania po polhodine, ale trnavský brankár Takáč ju vychytal.  Spartakovci sa prvýkrát dostali pred bránu súpera v 35. minúte, ale Bainovićov center odvrátila obrana Liptákov. Na záver polčasu sa ešte pri čiari uvoľnil Ofori, no jeho snaha skončila na nepresnom centri Ujlakyho. Po priebehu, ktorý nepriniesol veľa zaujímavých momentov nikoho neprekvapilo, že gól v prvom polčase nepadol.

Zbytočná prehra z poslednej akcie zápasu

Do druhého polčasu prišiel na nefutbalový terén Azango namiesto Oforiho. V 51. minúte práve po snahe Azanga sa lopta pred pokutovým územím dostala k Zeljkovićovi, no slovinský stredopoliar zakončil vedľa ružomberskej brány. O chvíľu si spartakovci nepostrážili dlhé vhadzovanie pred bránu od Luterána a po trme-vrme prestrelil brániacich Trnavčanov Selecký. Spartakovci gólovo odpovedali expresne rýchlo. Po presnej rýchlej kombinácii sa lopta dostala k Bolajimu. Jeho center sa od Ďuriša dostal až k Nigérijčanovi Azangovi a siedmym gólom v sezóne vyrovnal na 1:1. Jeho presný zásah posvätil aj videorozhodca, ktorý skúmal predchádzajúcu ruku Michala Ďuriša. V ďalšom priebehu sa na ihrisku nedialo nič zaujímavé. Úplný záver však bol doslova infarktový. Najprv predviedol peknú individuálnu akciu  Trnavčan Azango, najaktívnejší spartakovec však svoj druhý gól v zápase nepridal. V poslednej minúte pridaného času nasledoval rohový kop Ružomberka, ktorý obrana Spartaka neodvrátila a stopér Malý rozhodol, že Spartak odišiel domov naprázdno.

Hlasy po zápase

Ondřej Smetana ( tréner Ružomberka )

„Bol to skôr remízový zápas. Myslím, že v prvom polčase bola Trnava na nás dobre pripravená, s čím sme počítali, ale nevedeli sme si s tým poradiť. V druhom polčase chlapci dobre zareagovali a naša prípravná fáza bola lepšia. Dostali sme sa do priestorov, kde sme mohli viac hrať, ale bolo ťažké sa do ich obrany dostať a vytvoriť si nejaké šance. Vtedy musí prísť dlhý aut, štandardky, vytvoriť tlak na tú ich kvalitnú obranu a to sa nám párkrát podarilo a takto to dopadlo. Za víťazstvo sme radi a proti takému súperovi ako je Trnava, je veľmi cenné.“

Michal Gašparík ( tréner Spartaka )

„ Bojovný, vyrovnaný, remízový zápas na zlom ihrisku a tak aj ten futbal vyzeral. Veľa strát a málo šancí, veľa bojovnosti a nakopávaných lôpt. Po autovom vhadzovaní dostaneme gól, vrátime sa do zápasu a znovu rozhodla ďalšia štandardka. My sme dali chalanov, ktorí stabilne hrávajú, ale tie striedania nám ublížili. Nepomohli nám a to bol aj dôvod, prečo sme sa nezmyslene na konci dostali pod tlak. Robili sme štandardky. Po rohu prišlo nedorozumenie medzi brankárom a stopérom. Djurić to mal na hlave, brankár mu to zobral z hlavy a v poslednej sekunde gól. Deväť zápasov sme s Ružomberkom nevyhrali a dnes bol ten záver pre nás neuveriteľný.“

Zdroj hlasov po zápase : fcspartaktrnava.com