eReport.sk

Pravidelná rubrika: Trnavský knižný špeciál


Háro (3 – 6 rokov)

Foto: Redakcia

Láska robí divy. Háro je úsmevný príbeh o zamilovanom, ale plešatom Aurelovi, ktorý sa zahľadel do susedky Vlaďky. Vlaďka strieda klobúky a Aurel chce zaujať vždy novým három. Ilustrátorka Adela Režná vytvorila vydarenú autorskú obrázkovú knihu. Každé Aurelovo „háro“ vyvolá na tvári čitateľov a poslucháčov úsmev. Ľudskej kreativite sa predsa medze nekladú. Kniha je ideálny darček pre začínajúcich čitateľov. Vďaka veľkým písmenám a krátkemu textu to môže byť jedna z prvých kníh, ktorú zvládnu prečítať naraz celú. 

Hlbokomorské rozprávky (vek 5 – 10 rokov)

Foto: Redakcia

Rado je morský had. Biba je hladná, štrbavá a lenivá ryba. Obývajú podmorský svet, ale ich cesty spojí až náhodné stretnutie a túžba konečne sa najesť. V podmorskej temnote im jedlo unikalo. Bibu zrádzal chrup a Rada pokazený lampášik. Až kým nespojili sily. Obľúbená spisovateľka Monika Kompaníková vytvorila fascinujúci, ľuďmi neprebádaný podmorský knižný svet. Je hravý, dobrodružný, plný nových stretnutí i neznámych slov. Ponorte sa s hlavnými hrdinami až k morskému dnu. Zažijete dokonca podmorskú diskotéku! Kompaníkovej kniha je výborná voľba pre doteraz nepresvedčených čitateľov. Bonusom knihy je Atlas hlbokomorských živočíchov. Perokresba Veroniky Holecovej dotvára jedinečnú atmosféru celej knihy. 

Myšlienkové mapy (vek od 16 rokov) 

Foto: Redakcia

Ľudský mozog je neustálym zdrojom inšpirácie. Mnoho z nás ani len netuší, do akej miery dokážeme zefektívniť vlastný výkon, pamäť a kreativitu.  Meno Tonyho Buzana sa stalo vo svete pojmom vďaka konceptu myšlienkových máp. Princíp vizualizovania v mapách je cesta, ako zaviesť v práci i osobnom živote systém. Je prostriedok rozvoja komunikačných zručností. I menej úspešní žiaci sa vďaka mapovaniu zaradili medzi elitných študentov. Ak chcete konečne využiť svoj potenciál naplno, inšpirujte sa overenými radami odborníkov. Mentálne mapovanie využijete v štúdiu, v práci i v domácnosti. Tony Buzan hovorí: „Prvotné zlyhanie si tak nebudete zamieňať s vrodenou neschopnosťou.“  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pravidelná rubrika: Trnavský knižný špeciál

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne