eReport.sk
Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová pracuje naplno už od 8.00 h., zamestnáva ju opozícia: Fico je teraz veľký frajer a koná kolúzne!

Nový pracovný týždeň začala vicepremiérka vlády Eduarda Hegera (OĽANO) a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová aj ranným statusom. Ten zverejnila dnes už po 8.00 hodine. Ak by ste očakávali, že ním chce ľuďom oznámiť, že koalícia, ktorej je súčasťou, začne konečne reálne pomáhať ľuďom pri eliminácii dopadov drastického zdražovania, ste na omyle. Remišovú totiž opätovne, tak ako už tradične, zamestnáva opozícia. Konkrétne, šéf Smeru-SD Robert Fico.

Čo Remišovú vlastne vyrušilo? Ako zrejme správne tušíte, boli to predovšetkým vyhlásenia Fica v nedeľnej diskusnej relácii V politike na spravodajskej televízii TA3. Nepáčili sa jej vyjadrenia, ktoré šéf parlamentnej opozície adresoval sudcovi Najvyššieho súdu SR Jurajovi Klimentovi.

Hovorí o bezprecedentnom útoku na právny štát

„Vyjadrenia Roberta Fica, že jeden zo sudcov Najvyššieho súdu (Kliment) bude musieť odísť z justície, len z dôvodu, že sa Ficovi nepáči jeho rozhodovanie, ako aj hrubé osočovanie prokurátorov špeciálnej prokuratúry považujem za bezprecentný útok na právny štát,“ podčiarkla hneď v prvej vete svojho ranného statusu.

„Samozrejme aj na sudcov platia rovnaké zákony ako na každého jedného občana a ak ich porušujú, majú byť za to potrestaní. No treba si uvedomiť, že to bolo práve za vlády Roberta Fica, kedy si Kočner kupoval rozsudky, korumpoval a uplácal sudcov, aby rozhodovali v jeho prospech a v prospech jeho ľudí,“ pokračovala vo vysvetľovaní Remišová.

Remišová: Fico je teraz frajer, ale donedávna sa triasol

„Dnes sa Fico zastáva práve týchto sudcov – mimochodom, jeden zo sudcov obvinených z korupcie obhajuje Roberta Kaliňáka. Navyše, Fico pokračuje v kolúznom konaní, keď sa v televízii v priamom prenose vyhráža všetkým sudcom a prokurátorom, ktorí rozhodujú ináč, ako si predstavuje. Teraz v diskusii s Borisom Kollárom je veľký frajer, pretože ho parlament na čele s Borisom Kollárom podržal. No do poslednej chvíle sa triasol, že skončí vo väzbe,“ konštatovala nástupkyňa Andreja Kisku, ktorá práve po exprezidentovi prevzala vedenie najmenšej parlamentnej strany.

Vyslala odporúčanie koaličným partnerom

„Zvolanie Bezpečnostnej rady SR kvôli práci orgánov činných v trestnom konaní považujem za nepochopenie toho, na čo má Bezpečnostná rada slúžiť. Zvolávať Bezpečnostnú radu, aby tam politici mohli spovedať policajného prezidenta, aký záťah polícia plánuje a koho chce polícia stíhať, je za hranicou normálne fungujúceho demokratického právneho štátu. To môžeme rovno zrušiť ústavu a nech nám tu vládnu nejaké klanové štruktúry alebo gangy. Som členkou Bezpečnostnej rady, ale na Bezpečnostnej rade, kde sa bude vstupovať do práce polície a prokuratúry a do prípadov, ktoré má polícia rozpracované sa odmietam zúčastniť a toto odporúčam každému zo svojich partnerov,“ uzavrela Remišová.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Predseda Národnej rady SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár chce otvoriť otázku porušovania ľudských práv zo strany sudcov pri ich rozhodovaní. V diskusnej relácii TA3 V politike uviedol, že s touto témou chce prísť na pondelkovú (16. 5.) koaličnú radu, uviedla v nedeľu (15.5.) agentúra TASR.

Prezident Policajného zboru, ktorý o tom nemá čo vedieť a už vôbec nemá o tom čo rozprávať, pred najvyššími ústavnými činiteľmi hovoril, že sa pripravuje obrovská bezpečnostná akcia.

Robert Fico v štúdiu TA3.

Kollár poukázal na to, že v parlamente silnejú hlasy, aby sa riešili množiace sa prípady, keď ústavný súd, prípadne európske inštitúcie konštatujú porušovanie základných ľudských práv pri rozhodovaní justičných orgánov. „Toto je vážna vec a ak sa to v prípade jedného sudcu stane opakovane, buď to robí naschvál, alebo je nekompetentný, oboje je neprijateľné,“ skonštatoval.

Takéto prípady by sa podľa neho mohli riešiť v súlade s princípom trikrát a dosť. Sankciou pre sudcu by mohlo byť podľa neho preradenie na nižší stupeň súdu.

Predseda Smeru-SD Robert Fico poukázal aj na možný únik informácií z polície. „Prezident Policajného zboru, ktorý o tom nemá čo vedieť a už vôbec nemá o tom čo rozprávať, pred najvyššími ústavnými činiteľmi hovoril, že sa pripravuje obrovská bezpečnostná akcia,“ priblížil. Kollár reagoval, že v tejto veci požiadal premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) zvolať bezpečnostnú radu štátu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico v štúdiu TA3.
  2. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií SR Igor Matovič (obaja OĽaNO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová pracuje naplno už od 8.00 h., zamestnáva ju opozícia: Fico je teraz veľký frajer a koná kolúzne!

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti