eReport.sk
Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík. Foto: tasr

SaS kritizuje Matoviča: Po roku jeho ministrovania je štátna kasa v úplnom rozklade!

Koaličná SaS predstavila protinávrh pomoci ľuďom pri súčasnom zdražovaní. Na zvýšenie daní strana uplatnila veto. Ak nebude rešpektované, koaličná zmluva stráca zmysel. SaS však z vlády ani z koalície odísť neplánuje. Na utorkovej tlačovej konferencii to vyhlásil minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík.

Koaličná zmluva stráca zmysel, ak nebude rešpektované veto, uvádzajú liberáli

Jednoznačne sme za to, aby štát veľmi rýchlo pomohol tým ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú,“ zdôraznil Sulík. Návrh ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča podľa neho nie je pomocou pre tých, ktorí sú sociálne odkázaní. Daňový bonus predstavený Matovičom podľa Sulíka chudobným berie a bohatým dáva. Kritizoval tiež, že navrhovaný daňový bonus majú financovať obce.

Bude vás zaujímať:

  1. Ivan Korčok.
  2. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  3. Na ilustračnej snímke fabrika na spracovanie ropy.

Zároveň opäť zdôraznil, že vyššie dane sú pre SaS „červená čiara“ a tu si strana uplatnila aj právo veta. Apeloval na koaličných partnerov, aby to neignorovali. „Vždy bolo takéto dôležité pravidlo rešpektované,“ podotkol. Ak by veto malo byť ignorované, koaličná zmluva podľa Sulíka stráca zmysel. Odísť z vlády sa však nechystá. „Takúto radosť Igorovi Matovičovi nespravíme,“ vyhlásil s tým, že SaS je vo vláde, aby presadzovala svoj program.

Sulík: „Po roku Igora Matoviča na ministerstve financií je štátna kasa v úplnom rozklade”

Črtá sa ďalší konflikt? Minister hospodásrtva si dnes počas tlačovej konferencie rozhodne sevítku pred ústa nedával. Na ministerského kolegu z rezortu financií Igora Matoviča nenašiel pekného slova. „Po roku Igora Matoviča na ministerstve financií je štátna kasa v úplnom rozklade,“ uviedol Sulík.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS kritizuje Matoviča: Po roku jeho ministrovania je štátna kasa v úplnom rozklade!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti