eReport.sk
Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík. Foto: tasr

Je koalícia v existenčnej kríze? Matovič: SaS zaplavila internety bohapustými klamstvami!

Vládna koalícia pravdepodobne ani náhodou nie je v dobrej forme. Problematickými sa zdajú byť hlavne vzťahy medzi jednotlivými koaličnými stranami a ich lídrami. Nejednotnosť poslaneckého klubu OĽANO pri hlasovaní o vydaní šéfa Smeru-SD Roberta Fica do kolúznej väzby a hádky ohľadom pomoci občanom v kríze sa ukazujú ako ťažko prekonateľné sporné koaličné body.

„SaS, bohužiaľ, zaplavila internety s bohapustými klamstvami typu ´Všetky rodiny s príjmom nižším ako minimálna mzda, na Matovičovej reforme prerobia!´. Veľmi dobre vedia, že presný opak je pravdou – neexistuje rodina, ktorá by na mňou navrhnutých zmenách prerobila ani len jeden cent. Väčšina získa viac ako 100% navyše,“ napísal na sociálnej sieti minister financií a líder koalície Igor Matovič (OĽANO).

SaS vraj chráni bohatých

SaS tvrdí, že Matovič „chudobným berie a bohatým dáva,“ zatiaľ čo Matovič tvrdí, že strana SaS chráni bohatých. „Nerozumiem, prečo tak veľmi chránia pár extrémne bohatých, ktorí by zaplatili trochu viac a neváhajú kvôli nim hodiť cez palubu 1,2 milióna detí. Nerozumiem, prečo si v SaS myslia, že rodinám stačí zalepiť oči jednorázovou pomocou. Nestačí!,“ dodal Matovič.

SaS pod vedením Richarda Sulíka naopak vyčíta OĽANO, že hnutie Matoviča chce zvyšovať niektoré typy daní. Na to však rovnako minister financií reaguje tvrdo: „Vraj oni by chceli znížiť sadzbu dane? V tom prípade by získala rodina s príjmom 400 v hrubom 0€ (lebo daň z príjmu pri takom plate neplatí), rodina s príjmom 1000€ len 18€ … ale rodina s príjmom 4.000€ by získala cca 140€ pri znížení dane z 19 na 15%. Asociálna hlúposť,“ vysvetľuje Matovič svoj postoj a potenciálne zvyšovanie daní.

Chce budovať „prorodinný štát“

Podľa svojich vlastných slov chce, v súčasnosti podľa prieskumov najnedôveryhodnejší vládny politik, budovať štát, ktorý sa vie postarať o rodiny. Otázne však je, do akej miery plánované zmeny vopred konzultoval s partnermi, čo už sa viackrát ukázalo ako koaličný problém a aký vplyv bude mať koaličná kríza na proces prijímania zmien.

„Preto som prišiel s návrhom Daňovej revolúcie, kde prvá časť má za cieľ dramaticky zmeniť pomoc rodinám s deťmi. Celkovo rodinám ročne zabezpečí o 1,3 miliardy eur viac, čo so Slovenska spraví skutočne prorodinný štát,“ uzavrel Matovič.

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová odchádza zo snemu strany
  2. Igor Matovič
  3. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií SR Igor Matovič (obaja OĽaNO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je koalícia v existenčnej kríze? Matovič: SaS zaplavila internety bohapustými klamstvami!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti