eReport.sk
Ilustračná foto Foto: TASR/AP

Erik Tomáš: Je to fraška ak idú ministri osobne protestovať s učiteľmi proti vlastnej vláde!

BRATISLAVA – Drahota doslova gniavi ľudí prakticky po celom svete. Vlády jednotlivých štátov Európskej únie sa pokúšajú svojim obyvateľom pomôcť čo najviac. A čo tá naša? Premiér a ministri debatujú, rokujú a hádajú sa medzi sebou.

Prorodinné opatrenia by mali v stredu (18.5.) prejsť na vláde a vo štvrtok, prípadne v piatok (19. – 20.5.) by mal o nich hlasovať parlament. V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to podľa TASR uviedol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, ktorý verí, že protiinflačný balíček podporí napokon aj strana SaS.

Do leta chcú vyriešiť mzdy pre zdravotníkov

„V OĽaNO budeme robiť všetko pre to, aby to prešlo v koalícii,“ zdôraznil Šipoš, ktorý zároveň vylúčil, že by sa v prípade neústupčivosti liberálov snažili získať podporu opozície. „Nerokujeme s nimi. Je to na nich, ako budú o týchto opatreniach hlasovať a či chcú podporiť rodiny,“ uviedol ďalej. Spoludiskutujúci v relácii, podpredseda Hlasu-SD a poslanec parlamentu Erik Tomáš netají porozumenie pre to, ak sa majú prostriedky na pomoc rodinám nájsť aj prostredníctvom zdanenia nadmerných ziskov a mimoriadneho bankového odvodu, chce však vidieť konkrétne návrhy. Zopakoval zároveň, že Hlas-SD podporu podmieňuje rozšírením navrhovaného balíka pomoci. „Aby sa teda opatrenia proti zdražovaniu týkali aj približne 1,6 milióna pracujúcich, ktorí zarábajú menej ako 1600 eur, a tiež vyše milióna seniorov, poberajúcich penziu, ktorí by mali dostať 14. dôchodok,“ pripomenul Tomáš.

Je tu viacero návrhov, musíme poctivo nájsť zdroje.

Michal Šipoš, predseda poslaneckého klubu OĽaNO v Národnej rade


Obaja sa v krátkosti vyjadrili aj k avizovanému protestu učiteľov. Šipoš rozumie požiadavkám pedagógov na vyššie platy, upozornil však, že je na to potrebné nájsť zdroje a v ich hľadaní a návrhoch mal byť podľa neho oveľa aktívnejší minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Tomáš považuje za frašku, ak minister školstva i minister financií chcú osobne podporiť protesty učiteľov, namierené voči vláde, ktorej sú členmi. Šipoš takisto vyjadril nádej, že sa do leta podarí vyriešiť mzdy pre zdravotníkov. „Je tu viacero návrhov, musíme poctivo nájsť zdroje,“ dodal s tým, že prípadný opozičný návrh na odvolanie šéfa rezortu zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) by nepodporil.

Bude vás zaujímať:

  1. Juraj Draxler.
  2. Branislav Gröhling
  3. Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v štúdiu spravodajskej televízie.
  4. Branislav Gröhling

Tomáš zasa v záverečnej rubrike Áno-Nie vylúčil, že by nezaradená poslankyňa Romana Tabák vstúpila do Hlasu-SD. „Nie, nemali by sme o ňu záujem. Ona má ponuku z inej strany, pokiaľ viem. Tuším od Sme rodina, teda špekuluje sa o tom,“ uviedol hlasák.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Erik Tomáš: Je to fraška ak idú ministri osobne protestovať s učiteľmi proti vlastnej vláde!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti