eReport.sk
Za slušné Slovensko
Ilustračná snímka. Foto: fb/zaslusneslovensko

VIDEO Za slušné Slovensko: Milý Juraj Šeliga, žiadame ťa, aby si sa vzdal mandátu poslanca! Politik reaguje

Členovia iniciatívy Za slušné Slovensko v Banskej Bystrici vyzvali poslanca NR SR Juraja Šeligu (Za ľudí), aby sa vzdal mandátu poslanca. Podľa nich sa spreneveril hodnotám, na ktorých iniciatíva vznikla. Zákony z dielne Igora Matoviča (OĽANO) sú podľa iniciatívy opľutím právneho štátu, nie slušným Slovenskom. Vadí im taktiež, že Šeliga hlasoval spolu so stranou Kotlebovci-ĽSNS. Pripomíname, že práve iniciatíva Za slušné Slovensko vytvorila Šeligu ako verejne sa vyjadrujúcu osobu.

„Milý Juraj Šeliga, ako členovia a členky iniciatívy Za slušné Slovensko v Banskej Bystrici, ale najmä členovia a členky občianskej platformy Nie v našom meste, ktorá v Banskej Bystrici organizovala všetky zhromaždenia a jej základnou misiou je boj proti extrémizmu a radikalizácii, Ťa žiadame, aby si sa vzdal mandátu poslanca Národnej rady SR. Musíme sa ozvať aj z pozície našej osemročnej práce v boji proti ĽSNS a im podobným zoskupeniam a z pozície, že naša občianska platforma vznikla ako reakcia na zvolenie Kotlebu do pozície predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja,“ píše sa v liste od členov iniciatívy.

Vraj zahodil ideu slušného Slovenska

Hlasovaním za Matovičov návrh mal podľa členov iniciatívy Šeliga porušiť ideu slušného Slovenska: „Tvoje posledné hlasovanie je pre nás signálom, že si zahodil ideu slušného Slovenska.“

Karolína Farská a Juraj Šeliga počas protestu v roku 2018

Karolína Farská a Juraj Šeliga počas protestu organizovanej inciatívou Za slušné Slovensko v novembri 2018. – Foto: tasr

Mladý poslanec podľa nich porušil to, kvôli čomu spoločne stáli na námestiach po smrti novinára Jána Kuciaka. „Juraj, svojím hlasovaním si sa spreneveril všetkému, kvôli čomu sme stáli na námestiach. Hlasoval si spolu s Marekom Kotlebom, Mizíkom, Krupom a ďalšími fašistami za nezmyselný zákon, pri ktorom minister financií protizákonne obišiel všetky pravidlá štandardného legislatívneho procesu. To môžeme nazvať všeličím, napríklad opľutím právneho štátu, ale určite to nie je slušné Slovensko,“ pripomenuli Šeligovi.

Zastali sa aj samospráv

Iniciátori listu sa okrem výhradám voči Šeligovi rozhodli aj zastať samospráv. Ktoré na základe nových úprav prídu o značné množstvo prostriedkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  2. V popredí predseda SK 8 a Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.
  3. Toto je nonsens!
  4. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  5. Juraj Droba
  6. Na snímke z videa Erik Kaliňák informuje o odmenách na ministerstvách.

„Staviame sa aj za samosprávy, ktoré vďaka tomuto zákonu prichádzajú o potrebné zdroje na spolufinancovanie unikátnych rozvojových projektov, ktoré sa pripravovali mesiace až roky v spolupráci všetkých socioekonomických partnerov. Juraj, takto sa v právnom štáte zákony za miliardu ročne neprijímajú. Juraj, s fašistami sa nerobia dohody, s fašistami sa nehlasuje,“ uzavreli v liste.

Zdroj: fb/nie v našom meste

Šeliga už stihol na výzvu reagovať prostredníctvom videa na sociálnej sieti, kde sa snažil vysvetliť, že prečo nikam neodchádza.

Zdroj: fb/seligazaludi


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Za slušné Slovensko: Milý Juraj Šeliga, žiadame ťa, aby si sa vzdal mandátu poslanca! Politik reaguje

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre