eReport.sk
Igor Matovič
Igor Matovič, foto:tasr

Matovič narazil na odpor. Zasahovať do slobody médií je nebezpečné, tvrdí liberál Foltin

BRATISLAVA – Pokus šéfa OĽANO Igora Matoviča zasahovať do slobodného výberu médií pri pozývaní si politických respondentov narazil aj u koaličných patnerov.

Zasahovať do slobody médií je veľmi nebezpečné, líder OĽANO Igor Matovič narazil na odpor koaličných partnerov. Skonštatoval podľa TASR podpredseda poslaneckého klubu SaS a člen parlamentného mediálneho výboru Roman Foltin v súvislosti s Matovičovým návrhom regulovať účasť v politických diskusných reláciách podľa toho, či strany prešli parlamentnými voľbami a s frekvenciou podľa volebnému výsledku.

Sloboda médií je jednou zo základných hodnôt

„Predseda OĽANO narazil na odpor koaličných partnerov, našťastie. Je to skutočne silná káva. Obmedzovať slobodu médií a zasahovať do jej nezávislej práce je veľmi nebezpečné,“ vyhlásil Foltin. Deklaroval, že stojí za slobodnými a kvalitnými médiami. Verí, že takýto nápad v Národnej rade SR nikdy neprejde. „Takto hrubo zasahovať do rozhodovania médií a ich slobody v prípade politických diskusií si nedovolil žiadny štát. Verím, že my sa týmto jeho nápadom nezapíšeme do histórie. Takýto návrh strana SaS v žiadnom prípade nepodporí,“ uviedol na sociálnej sieti.

Takto hrubo zasahovať do rozhodovania médií a ich slobody v prípade politických diskusií si nedovolil žiadny štát.

Roman Foltin, poslanec Národnej rady SR za SaS


Foltin podčiarkol, že sloboda médií je jednou zo základných hodnôt a ani politici by do nej v žiadnom prípade nemali zasahovať. Skonštatoval, že za posledné obdobie sa stali médiá terčom urážok či nadávok zo strany politikov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Igor Matovič (OĽANO).
  2. Igor Matovič
  3. Eduard Heger

Vzťah medzi politikom a novinárom by mal byť podľa neho vyvážený, profesionálny a najmä založený na faktoch. Podotkol, že Matovič sa s kritikou médií vydal na cestu expremiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič narazil na odpor. Zasahovať do slobody médií je nebezpečné, tvrdí liberál Foltin

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti