eReport.sk
Igorove kvalifikácie
Šéf OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Matovič narazil na odpor. Zasahovať do slobody médií je nebezpečné, tvrdí liberál Foltin

BRATISLAVA – Pokus šéfa OĽANO Igora Matoviča zasahovať do slobodného výberu médií pri pozývaní si politických respondentov narazil aj u koaličných patnerov.

Zasahovať do slobody médií je veľmi nebezpečné, líder OĽANO Igor Matovič narazil na odpor koaličných partnerov. Skonštatoval podľa TASR podpredseda poslaneckého klubu SaS a člen parlamentného mediálneho výboru Roman Foltin v súvislosti s Matovičovým návrhom regulovať účasť v politických diskusných reláciách podľa toho, či strany prešli parlamentnými voľbami a s frekvenciou podľa volebnému výsledku.

Sloboda médií je jednou zo základných hodnôt

„Predseda OĽANO narazil na odpor koaličných partnerov, našťastie. Je to skutočne silná káva. Obmedzovať slobodu médií a zasahovať do jej nezávislej práce je veľmi nebezpečné,“ vyhlásil Foltin. Deklaroval, že stojí za slobodnými a kvalitnými médiami. Verí, že takýto nápad v Národnej rade SR nikdy neprejde. „Takto hrubo zasahovať do rozhodovania médií a ich slobody v prípade politických diskusií si nedovolil žiadny štát. Verím, že my sa týmto jeho nápadom nezapíšeme do histórie. Takýto návrh strana SaS v žiadnom prípade nepodporí,“ uviedol na sociálnej sieti.

Takto hrubo zasahovať do rozhodovania médií a ich slobody v prípade politických diskusií si nedovolil žiadny štát.

Roman Foltin, poslanec Národnej rady SR za SaS


Foltin podčiarkol, že sloboda médií je jednou zo základných hodnôt a ani politici by do nej v žiadnom prípade nemali zasahovať. Skonštatoval, že za posledné obdobie sa stali médiá terčom urážok či nadávok zo strany politikov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Toto je nonsens!
  2. Igorove kvalifikácie
  3. Eduard Heger

Vzťah medzi politikom a novinárom by mal byť podľa neho vyvážený, profesionálny a najmä založený na faktoch. Podotkol, že Matovič sa s kritikou médií vydal na cestu expremiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič narazil na odpor. Zasahovať do slobody médií je nebezpečné, tvrdí liberál Foltin

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre