eReport.sk
Ivan Korčok, Petra (Klimová) Dzvoníková vystupujúca ako petush.nasklee Zdroj: YouTube

ANALÝZA Renault vyhodil Végha za Pellegriniho, ale nevyhodil ďalších ambasádorov za Korčoka


Už včera autor textu písal, že ostatné prezidentské voľby odhalili omnoho viac ako len pomery a rozloženie politických síl. Odhalil totiž podstatu súčasného západného sveta, ktorého sme súčasťou. Prístup Renaultu k Véghovi je dokonalým príkladom.

Včera sme písali o kontroverznom rozhodnutí slovenského predajcu automobilov francúzskej značky Renault, ktorý pristúpil k ukončeniu spolupráce so svojim ambasádorom z naozaj bizarných dôvodov. Išlo o ich ambasádora Attilu Végha a dôvod ukončenia spolupráce bol jeho podpora pre prezidentského kandidáta Petra Pellegriniho. To sme ešte netušili, že Renault má aj ďalších ambasádorov.

Keď dvaja robia to isté

Po napísaní predošlého článku sa autor textu dopracoval k ďalším zaujímavým zisteniam. A hoci sú tieto zistenia nechutné a takýto prístup zvrátený, dnes už to asi nikoho neprekvapí. Ide totiž o starý dobrý dvojitý meter, taký obľúbený v tábore progresívnych liberálov, pokrokových demokratov a agresívnych slniečkarov.

Pamätníci si možno spomenú na vetu, ktorú vyslovil tesne po svojom zvolení nový župan BBSK Ján Lunter. „Keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté,“ povedal vtedy sebavedomo čerstvý víťaz volieb. Takto obhajoval svoje rodinkárstvo, ktoré bolo podľa neho iné, ako rodinkárstvo jeho predchodcu v úrade. Zjavne nepochopil pointu tohto príslovia alebo ju účelovo prekrútil. Príslovie sa totiž vzťahuje na výsledok a nie na postup.

Quod licet Iovi, non licet bovi

Prečo to spomínať? Pretože presne toto je ich syndróm a spôsob uvažovania o svete. Na jednej strane sú oni, tí lepší. Na strane druhej všetko ostatné, nízke a dezolátske. A predsa čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi. Toto je ich modus operandi, presne takto sa správajú. Kasta vyvolených nadľudí. Múdrejších a privilegovaných. A presne takto sa zachoval a naďalej chová slovenský predajca Renaultu.

Partia v Renaulte totiž zaradila Attilu Végha, dnes už bývalého ambasádora značky, do skupinky tých druhých, nehodných. A ukončila s ním spoluprácu. Ako bolo spomenuté, z dôvodu vyslovenia podpory Pellegrinimu. Hoci ani to nie je celkom presné. Végh ho totiž priamo a explicitne ani nepodporil. Len dal jasne najavo, že bude voliť, ale nebude voliť Korčoka. Renault vraj od svojich ambasádorov zmluvne vyžaduje apolitickosť. Ide však o výhovorku a klamstvo. Nižšie uvidíte, prečo.

Renault klame

Zistili sme, že svojich ambasádorov má Renault hneď niekoľko. A za zmienku stoja najmä dve mená. Vplyvné influencerky. Jednou je Petra (Klimová) Dzvoníková vystupujúca ako petush.nasklee. Druhou je Martina Horňáková vystupujúca ako Moma. Tieto informácie pochádzajú priamo z Instagramu Renaultu. Ambasádori tam majú svoju vlastnú kolónku s archivovanými príbehmi.

Korčok v podcaste Na gauči s Nasklee

Obe spomínané dámy partia z Renaultu celkom zjavne zaradila medzi svojich. Dzvoníková totiž mala Ivana Korčoka ako hosťa vo svojom podcaste 16. marca 2024. Pritom podľa archívu príbehov ako ambasádorka značky Renault vystupovala ešte nedávno na konci marca (screenshoty nižšie). Horňáková bola dokonca v centrále Ivana Korčoka počas volebnej noci. Potvrdzuje to rozhovor s ňou (video nižšie). Rovnako aj ona ešte na konci februára vystupovala ako ambasádorka značky Renault. A áno, hádate správne. Osud Attilu Végha ich nepostihol. Renault teda o apolitickosti svojich ambasádorov nehovoril pravdu. Alebo jej dodržiavanie platí len pre niektorých.

Horňáková v Korčokovej centrále počas volebnej noci (facebook)

Tento zvrátený svet končí

Čerešňikčou na torte tejto nechutnosti je potom ešte vyjadrenie bývalého ambasádora značky Renault, ďalšieho vplyvného influencera a progresívneho liberála, Petra Altofa vystupujúceho pod menom Expl0ited. Ten kroky značky voči Véghovi schvaľuje. Pripomeňme, že Altof oficiálne podporoval Korčoka a nedávno sa stal tvárou detskej relácie na RTVS, čo vyvolalo obrovskú vlnu kritiky verejnosti. Jeho vzhľad totiž vzbudzuje pobúrenie aj medzi dospelými a obavy o vývoj detí sú v tomto prípade celkom na mieste.

Už včera autor textu písal, že ostatné prezidentské voľby odhalili omnoho viac ako len pomery a rozloženie politických síl. Odhalil totiž podstatu súčasného západného sveta, ktorého sme súčasťou. A obrázok to nie je pekný. Autor textu je však presvedčený, že svet sa neodvratne mení a mení sa k lepšiemu. Súčasné prejavy sú už len posledné kopy zdochýnajúceho koňa. Či skôr dúhového jednorožca.

Zdroj: Instagram

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ANALÝZA Renault vyhodil Végha za Pellegriniho, ale nevyhodil ďalších ambasádorov za Korčoka

Odoberať
Upozorniť na
42 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne