eReport.sk
Riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing.
Riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing. Foto: twitter.com/deutschebank

Šéf Deutsche Bank: Ak nechceme prenechať ihrisko USA, Európa musí vytvoriť podmienky pre veľké banky!


Nemecko sa už recesii nedokáže vyhnúť. Uviedol to v stredu generálny riaditeľ Deutsche Bank (DB) Christian Sewing, ktorý okrem pochmúrnejšieho hodnotenia nemeckej ekonomiky tiež upozornil, že Čína predstavuje pre krajinu značné riziko a že Európa potrebuje veľké banky, aby zastavila amerických konkurentov. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Znížená hladina rieky Rýn v Kolíne nad Rýnom 10. augusta 2022. Pre pretrvávajúce sucho v Nemecku sú viaceré lode neschopné vyplávať.
  2. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  3. Na ilustračnej snímke pracovník pri výrobe hliníka.
  4. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  5. Ceny elektriny i plynu sa môžu na budúci rok zvýšiť

Sewing na konferencii vo Frankfurte nad Mohanom skonštatoval, že Nemecko „už nebude schopné odvrátiť recesiu“. Okrem toho krajina musí teraz čeliť aj „nepríjemnej otázke“, a to ako pristupovať k Číne vzhľadom na jej „rastúcu izoláciu a rastúce napätie“. „Zníženie tejto závislosti (od Číny) si bude vyžadovať zmenu, ktorá nie je o nič menej zásadná ako odstrihnutie sa od ruskej energie,“ povedal Sewing.

Vyzval na konsolidáciu bankovníctva v Európe

Sewing znova vyzval na prípadnú cezhraničnú konsolidáciu bankovníctva v Európe. „V bankovníctve sa veľkosť počíta, a ak nechceme prenechať ihrisko Američanom, Európa musí vytvoriť správne podmienky pre veľké banky,“ povedal. „Dominancia amerických bánk nie je žiadnym prírodným zákonom,“ dodal.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf Deutsche Bank: Ak nechceme prenechať ihrisko USA, Európa musí vytvoriť podmienky pre veľké banky!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: