eReport.sk
Nemecký kancelár Olaf Scholz.
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Foto: tasr/ap

Scholz zavádza? Takto spochybnili jeho vyhlásenie, že Nemecko a Európa sa zaobídu bez ruského plynu!

Nemecko a Európa sú pripravení na to, ako čeliť výpadkom v prípade, ak Rusko úplne zastaví dodávky plynu, uviedol nemecký kancelár Olaf Scholz. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz (vľavo) a saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán počas stretnutia v meste Džidda v sobotu 24. septembra 2022.
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  3. Pracovník Svetového potravinového programu OSN stojí pri lodi MV Brave Commander, ktorá prepravila obilie z ukrajinského čiernomorského prístavu Pivdennyj do prístavného mesta Džibuti v utorok 30. augusta 2022.
  4. Minister financií Igor Matovič (OĽANO)
  5. Nemecký minister financií Olaf Scholz
  6. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
  7. Vlajka USA a americké doláre
  8. Riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing.

Nemecko je pripravené na to, že „Rusko z dôvodu vojny na Ukrajine zastaví väčšinu dodávok plynu“, uviedol v sobotu (10. 9.) Scholz. Dodal, že Nemecko na pobreží na severe krajiny pristavilo terminály, ktoré mu umožnia dovážať skvapalnený zemný plyn.

Združenie miest a obcí: Hrozia výpadky elektriny

Scholzovo tvrdenie, že Nemecko je pripravené na zastavenie ruského plynu, však spochybnilo Nemecké združenie miest a obcí (DStGB), rovnako ako inštitút pre výskum ekonomiky DIW.

„Šetríme plynom. Opäť využívame produkčné kapacity uhoľných elektrární. Na začiatku budúceho roka budeme mať možnosť využiť zostávajúce jadrové elektrárne na juhu Nemecka, ak to bude potrebné,“ uviedol Scholz.

Podľa šéfa DStGB Gerda Landsberga však Nemecku hrozí energetická kríza a riziko výpadkov elektriny. Napríklad hekerský útok alebo preťaženie elektrickej siete môžu spôsobiť rozsiahle výpadky, uviedol Landsberg v rozhovore pre Welt am Sonntag. Takéto preťaženie môže spôsobiť napríklad to, že si veľa domácností zapne elektrické kúrenie. Nemecko podľa neho priznalo, že situácia je vážna, ale zatiaľ neurobilo dosť na jej riešenie.

DIW: Množstvo firiem skrachuje

Podľa šéfa DIW Marcela Fratzschera čaká najväčšiu európsku ekonomiku dlhý pokles. „Recesia je neodvratná, už sme v nej,“ povedal Fratzscher pre mediálnu skupinu RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND). Ekonomika sa podľa neho nebude rýchlo zotavovať a v roku 2023 klesne. „Rok 2024 takisto nebude dobrým rokom.“ Fratzscher takisto prognózuje, že „množstvo firiem skrachuje“, vláda ich totiž nemôže zachrániť všetky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz zavádza? Takto spochybnili jeho vyhlásenie, že Nemecko a Európa sa zaobídu bez ruského plynu!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti