eReport.sk
Zisk ruských bánk sa zvýšil! Majú zarobiť výrazne viac ako vlani
Ruská ekonomika vykáže podľa investičného manažéra Vincenta Mortiera na budúci rok trikrát rýchlejší rast ako ekonomika eurozóny. Ilustračná kombosnímka. Zdroj: pixabay.com

Rusko reaguje na západné sankcie. Šulginov: Zvýšime vývoz ropy do Ázie!


V prípade zavedenia cenového stropu na ruskú ropu odpovie Moskva zvýšením exportu suroviny do ázijských krajín. Povedal to v utorok ruský minister energetiky Nikolaj Šulginov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

„Akýkoľvek krok na zavedenie cenového stropu povedie k (ropnému) deficitu na vlastnom trhu (iniciátorských krajín) a iba zvýši cenovú nestabilitu,“

povedal Šulginov pre novinárov na Východnom ekonomickom fóre vo Vladivostoku.

Členovia G7 podporili zavedenie cenového stropu na ruskú ropu

Ministri financií členských štátov skupiny G7 v piatok (2. 9.) podporili myšlienku zaviesť na ruskú ropu cenový strop. Cieľom je obmedziť prísun financií pre ruskú vládu, čím by sa Moskve sťažili možnosti na financovanie vojny na Ukrajine, informovala agentúra Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dopravné lietadlo spoločnosti Lufthansa stojí na letisku.
  2. Vladimir Putin.
  3. Bizarná kritika?
  4. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.

Európa je pre ruskú ropu kľúčovým trhom. Podľa údajov Medzinárodnej agentúry pre energiu (IEA) sa pred začatím vojny na Ukrajine podieľali európske krajiny na ruskom exporte ropy a ropných produktov približne polovicou.

Zdroj: tast/reuters

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko reaguje na západné sankcie. Šulginov: Zvýšime vývoz ropy do Ázie!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: