eReport.sk
Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck. Zdroj: tasr / ap

Nemecko prudko krváca: Jeden z najväčších dovozcov plynu potrebuje štátnu pomoc!


Tretí najväčší nemecký dovozca plynu a prevádzkovateľ zásobníkov VNG požiadal spolkové ministerstvo hospodárstva o finančnú pomoc. To je ďalším dôkazom problémov odvetvia, do ktorých sa dostalo pre turbulencie na energetických trhoch. TASR o tom informuje na základe správ agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
  2. Nemecký minister financií Olaf Scholz
  3. Na archívnej snímke migranti na železničnej stanici v Budapešti v roku 2015. Mnohí mali namierené do Nemecka. Priame železničné spojenie s Berlínom im však vtedy zrušili
  4. Vladimir Putin
  5. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  6. Matovičovská mafia
  7. Riaditeľ Deutsche Bank Christian Sewing.

Firma VNG, ktorá je divíziou energetického koncernu Energie Baden-Württemberg (EnBW), požiadala o finančnú pomoc, pretože aktuálna situácie jej spôsobuje „vysoké straty“ v súvislosti s extra nákupmi zemného plynu, ktorého je po obmedzení dodávok z Ruska na európskom trhu nedostatok. VNG uviedla, že potrebuje pomoc, aby mohla pokračovať vo svojich operáciách.

Spolkový minister hospodárstva Robert Habeck prisľúbil firme rýchlu pomoc. „VNG dnes oficiálne uviedla, že potrebuje štátnu podporu, ktorú aj dostane,“ uviedol Habeck.

VNG pokrýva asi pätinu dodávok plynu v Nemecku, predovšetkým na východe krajiny. Firma dodáva plyn približne 400 samosprávam a zákazníkom z priemyslu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko prudko krváca: Jeden z najväčších dovozcov plynu potrebuje štátnu pomoc!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: