Naši chlapci Apači. Sa raz o sebe vyjadrili, že oni sú „chránená zver.“ Dnes sa to potvrdilo a naplnilo do bodky. Potom, ako mali byť podľa ZÁKONA o štátnej službe postavení po začatí ich trestného stíhania, mimo službu, potom, ako sa s ich šéfom Hamranom verejne vyhrážali pani Čaputovej, ktorá vďaka tomu vyhodila vlastného ministra vnútra Ivana Šimka, lebo odmietol porušiť zákon, potom, ako si jeden z nich sám podpísal, že je oprávnený prevziať si „do opatery“ ich spisy a potom, ako boli potrestaní ľudia z Inšpekcie, ktorí poukázali na ich (ďalšie) protiprávne konanie, zašli „naši mocní“ ich ochrancovia, na čele s pani Čaputovou a pánom právoplatne odsúdeným Danielom Lipšicom, ešte ďalej. Neuveriteľné sa tak stáva skutočnosťou.
Mohlo by vás zaujímať
Z trestne stíhaných „whistlebloweri“
„Skupina vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu získala pred niekoľkými dňami tzv. status chráneného oznamovateľa.
Denníku to potvrdili ich právny zástupca Peter Kubina a tiež šéf policajnej inšpekcie Peter Juhás.
Status „čurillovcom“ mal udeliť Úrad Špeciálneho prokurátora. Na základe ich žiadosti o ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Patronát nad nimi tak získal Úrad na ochranu oznamovateľov, na ktorého čele je Zuzana Dlugošová,“ uviedol denník SME.
Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti
Zriadenie úradu priniesol zákon o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, ktorý vstúpil do platnosti už 1. marca 2019. Dlugošovú zvolili poslanci Národnej rady SR na pozíciu predsedníčky ÚOOPČ vo februári 2021.
Inštitúcia má byť nezávislým orgánom štátnej správy. Má tiež robiť osvetu v oblasti poskytovania ochrany whistleblowerom. O svojej činnosti má raz za rok predkladať správu parlamentu.
„Keď je podozrenie z trestnej činnosti dobre zdokumentované a ukáže sa, že prípad je naozaj vážny, orgány prokuratúry môžu takémuto človeku udeliť status „chráneného oznamovateľa“. To znamená, že je chránený pred akýmikoľvek negatívnymi následkami zo strany zamestnávateľa, napríklad presunutím zamestnanca na iné miesto alebo prepustením z práce. Ak by to chcel urobiť, náš úrad by s tým musel súhlasiť,“ uviedla jeho riaditeľka Zuzana Dlugošová pre Euractiv.
Naši chlapci Apači
Nuž, takže sa z trestne stíhaných „Apačov,“ stali „chránení svedkovia- oznamovatelia protispoločenskej činnosti.“ Na miesto toho, aby pán Ódor ako minister vnútra a premiér konečne začal konať podľa zákona. Toto sa dialo za zatvorenými dverami, kým mal „niekto soplík“ a „niekto skartoval?
Uvedomuje si to pani Dlugošová? Vie o Zákone o štátnej službe? Je prosím pekne naozaj normálne, chcieť zapáliť inej vyšetrovateľke auto a chcieť kupovať ľuďom vo väzbe lano? Jáj veď to boli len tie „neškodné krčmové reči.“
Právny štát pani magisterky
Áno, v právnom štáte určite. Na „čurillovcov“ sa samozrejme vzťahuje prezumpcia neviny. To ale nič nemení na tom, že pokým sú trestne stíhaní, majú byť postavení mimo službu.(!) Možno si „niekto“ myslí, že takto už je všetko „ok.“ Veď predsa týchto „úbohých čestných policajtov- elitu medzi elitou,“ už nik nemôže dostať z policajného zboru.
Lenže, ešte je tu Trestný poriadok a Trestný zákon. Aj preto vám v najbližších dňoch prinesieme odborné stanoviská o tom, či a na koľko, môže tento ťah právoplatne odsúdeného špeciálneho prokurátora, ktorý bol do tejto vysokej štítnej funkcie menovaný vo VÝKONE TRESTU, „našim chlapcom“ naozaj pomôcť. Alebo už naozaj nie sme právny štát. Ani z kilometra. Ani z dvoch..
Zdroj: Sme, Euractiv, ÚNOOPS
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Právny štát dostal poslednú guľku: Čaputovej „čurillovci“ sú vďaka Lipšicovi oficiálne chráneným druhom!