eReport.sk
Zákon hovorí jasne
Prezidentka Zuzana Čaputová, foto: tasr

Posledné zbohom právnemu štátu: Pani magisterku i krajinu riadi spolitizovaný úradník rezortu vnútra

Zákon hovorí jasne. Nie ten môj, nie akýsi nepísaný, nie ten, ktorý si stvorili podpaľači z NAKA a ďalšie postavičky „očisty.“ Ale ten o Policajnom zbore. A o Štátnej službe. Či sa k nemu pani magisterka pri písaní brožúriek pre istú „nezávislú a apolitickú“ neziskovku nedostala, neviem. Táto cenami za demokraciu“ ovenčená žena, dnes demokracii a najmä právnemu štátu, dala také KO, že si myslím, že by to chcelo minimálne sochu v nadživotnej veľkosti. Na Americkom námestí, poskladať by sa na ňu mohli všetky naše neziskovky napojené na cudzie štátne rozpočty.

Zákon hovorí jasne

Konkrétne Zákon č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore. V paragrafe 6 ods. 1 až 3, jasne stojí, že policajný prezident JE ZODPOVEDNÝ ZA VÝKON SVOJEJ FUNKCIE MINISTROVI. A tým je, zrejme na prekvapenie pani magisterky, zhodou okolností vždy politik z nejakej politickej strany, z vlády, ktorá vyhrala parlamentné voľby.

§ 6 Riadenie Policajného zboru

(1) Policajný zbor je podriadený ministrovi.

(2) Služby Policajného zboru okrem inšpekčnej služby a útvary Policajného zboru uvedené v § 4 ods. 1 a 2 riadi prezident Policajného zboru, ak minister neurčí inak. Minister nemôže vyčleniť z riadiacej pôsobnosti prezidenta Policajného zboru útvary Policajného zboru, v ktorých pôsobnosti je odhaľovanie, vyšetrovanie alebo skrátené vyšetrovanie trestných činov.

(3) Prezident Policajného zboru je zodpovedný za výkon svojej funkcie ministrovi.

Pani magisterka

Však odobrala poverenie ministrovi, ktorého si sama vybrala(!), lebo podľa nej a iných postavičiek „očisty“ „politizovať policajný zbor“ a dovolil si napísať, že Prezident Policajného zboru je zodpovedný za výkon svojej funkcie ministrovi.

Žeby vám to pripomínalo zákonné ustanovenie? To nič, tu sme pri očiste. Zákony neplatia. Teda nie pre každého.

Ivan Šimko bol odvolaný nielen pre status na sociálnej sieti(pani magisterka, má okrem vás, neziskoviek a „apačov,“ v tejto „krehkej demokracii“ ešte niekto nárok na slobodu prejavu a slova? Alebo ste si to uzurpovali rovnako právo na pravdu?)

Odvolaný bol aj preto, že sa jeho podriadený, ktorý nie je ničím iným, ako úradníkom ministerstva vnútra,(akurát, že on o tom nevie, lebo doteraz nebol schopný pochopiť, čo je jeho úlohou, ani to, že on nie je Orgánom činným v trestnom konaní, teda nemá zákonné právo napríklad hovoriť verejnosti veci zo spisov. Lebo PODĽA ZÁKONA tie informácie nemá ani mať. Aby bola tragikomédia dokonaná, okrem iného, práve z toho tento Náčelník obvinil Šimka.)

Starostlivo vyberá

Takže si to zhrňme, ochrankyňa demokracie, jej „slncový kôň“ nepreriekne ani pol slova, keď bývalého ministra vnútra obviní kajúcnik z bratia stotisícového úplatku. (Túto výpoveď si samozrejme vymyslel, v ostaných sto prípadoch samozrejme neklamal)

Je ticho, aj keď politička Remišová dáva vytvorí pexeso s fotkami a menami ľudí, ktorých má tá APOLITICKÁ polícia zatvoriť do basy.

Ani keď vo väzbe, kedy je za pred zákonom nevinného človeka zodpovedný štát, zomrel generál Milan Lučanský. Nežiadala odstúpenie pani Kolíkovej. V roku 2018 sa v Janove zrútil most. Tragédia si vyžiadala obete, minister odstúpil. Staval most? Nie. Ale stalo sa to v rezorte, ktorý mal na starosti.

Len nedávno pani magisterka uviedla, že neziskovky sú potrebné, lebo kto iný by ochraňoval ľudské práva.

Pani magisterka, neviem, či sa k vám dostalo, že tento štát nechal zadusiť advokáta Krivočenka. Tiež bol vo väzbe. Vtedajšia ochrankyňa ľudských práv o tom podala správu. Že nie je pravda, že voľné miesto s UPV nebolo. Bolo to taktiež za úradovania pani ministerky Kolíkovej. Kde ste bola?

Je ticho, pri každom jednom rozhodnutí NS SR a ÚS SR o NEZÁKONNÝCH väzbách. O porušeniach zákona zo strany NAKA a jej obľúbených vyšetrovateľov. Nevadí jej, ani keď Matovičova vláda zvolí za špeciálneho prokurátora právoplatne odsúdeného Lipšica, dlhoročného politika a dobrého kamaráta Matoviča.

Šimko predsa nemôže zavadzať pri očiste!

A aby toho nebolo málo, zatiaľ, čo guvernéra NBS po obvinení vyzývala na odstúpenie z funkcie, „lebo je to neprípustné a hanba“ s pokojom, úsmevom a hlavne citlivo sa díva, ako trestne obvinení chlapci, postupujú po najvyšších priečkach. Lebo tak ako zákon, ani tá prezumpcia neviny, neplatí pri „očiste“ pre každého. Však, pani magisterka?

A kým premiér pani magisterky, ktorý nedostal dôveru ani len od parlamentu, oznámil verejnosti ako vždy len jeho tajomné vety o tom, ako to už inak nešlo, samotný Šimko zverejnil ďalší dôvod svojho odvolania.

KAMARILA

Nesúhlasil s tým, aby trestne stíhaný vyšetrovateľ Ďurka postúpil na dôležité miesto v inšpekcii. Je to ten istý Ďurka, ktorý sa vyhrážal bývalej vedúcej vyšetrovateľke tímu Oblúk, zapálením auta. Ktorý v ROZPORE SO ZÁKONOM nenahlásil, že František B. má v držbe legálne zbrane.

Ten vďaka tomuto nelegálnemu kroku pána vyšetrovateľa, pár dní po prepustení z väzby, najprv postrelil svoju manželku a vzápätí spáchal samovraždu zbraňou, ktorú mu mala polícia PODĽA ZÁKONA zaistiť.

A ten istý, ktorý si na stretnutí s mafiánskou skupinou „takáčovcov“ v istom bratislavskom hoteli zabudol svoju zbraň i služobný preukaz.

A aby sme nezabudli na zákon, ten hovorí jasne. Konkrétne Zákon č. 408/2006 Z. z. o štátnej službe.

§ 46
Dočasné pozbavenie výkonu štátnej služby
(1) Policajt sa musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej
služby, ak by jeho ďalšie ponechanie vo výkone štátnej
služby ohrozovalo dôležitý záujem štátnej služby alebo
priebeh objasňovania jeho konania a je dôvodne podozrivý, že
a) porušil služobnú povinnosť zvlášť hrubým spôsobom, alebo
b) spáchal trestný čin.

Pán Ďurka a ostatní teda už dávno mali byť PODĽA ZÁKONA postavený mimo službu.

Miesto toho sa so svojim Náčelníkom, smejú slušným ľuďom do tváre, porušujú zákony a s požehnaním pani magisterky, tak budú robiť aj naďalej.

Posledné zbohom právnemu štátu

Otázkou zostáva, prečo? Kto na koho čo vie? A čo sa chystá? Prečo bolo potrebné zbaviť sa Ivana Šimka? Prečo pani magisterka dala na svojich obľúbených chlapcov a Náčelníka a uhla, keď ju začali verejne vydierať? Je v poriadku, aby pani magisterka bola vydierateľná? Aby podriadený zahlásil, že ak neodíde jeho nadriadený, podá výpoveď. Tak vyhodíme jeho nadriadeného?

A čo má s právnym štátom a demokraciou vyhlásenie novinára Šoltésa, že Šimko musí odísť, lebo „veľká časť mediálnej obce k nemu nemá dôveru.“ (?!) Zbláznili sme sa? To nám ministra vnútra vyberajú mainstreamové médiá? A trestne stíhaní vyšetrovatelia NAKA?

V ponurém osvětlení
Gotického sálu
Kupčíci vyděšení
Hledí do misálů
A houfec mordýřů
Si žádá požehnání
Vždyť prvním z rytířů
Je veličenstvo Kat

Král klečí před Satanem
Na žezlo se těší
A lůza pod platanem
Radu Moudrých věší
A zástup kacířů
Se raduje a jásá
že prvním z rytířů
Je veličenstvo Kat

Na rohu ulice
Vrah o morálce káže
Před vraty věznice
Se procházejí stráže
Z vojenských pancířů
Vstříc černý nápis hlásá
že prvním z rytířů
Je veličenstvo Kat

Nad palácem vlády
ční prapor s gilotinou
Děti mají rády
Kornouty se zmrzlinou
Soudcové se na ně zlobili
Zmrzlináře dětem zabili

Byl hrozný tento stát
Když musel jsi se dívat
Jak zakázali psát
A zakázali zpívat
A bylo jim to málo
Poručili dětem
Modlit se jak si přálo
Veličenstvo Kat

Zdroj: SLOVLEX, Zbierka zákonov, youtube- Jakub Mareda, KK Topic,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Posledné zbohom právnemu štátu: Pani magisterku i krajinu riadi spolitizovaný úradník rezortu vnútra

Odoberať
Upozorniť na
72 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre