eReport.sk
Postupujeme v súlade so zákonmi
Dosluhujúci špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, foto:tasr

VIDEO Lipšic: Nik ma nezastaví! Stíham všetkých politikov a oligarchov bez rozdielu. Naozaj?


Aj pánov z OĽANO? Špeciálny prokurátor sa na rozdiel od ešte stále nášho prezidenta pána Hamrana, odísť nechystá. U novinára Vagoviča, sa rozhovoril bok po boku spolu s našim ešte prezidentom o tom, ako on a jeho ÚŠP stíha všetkých „zločincov“ bez rozdielu. A ono to len tak zrejme pôsobí, že len „zločincov zo Smeru.“ Daniel Lipšic, ktorý sa dostal k tejto funkcii ako právoplatne odsúdený a vo výkone trestu, uviedol aj to, že všetko sa stíha na základe priehrštia dôkazov. Nuž, v tomto článku sa teda povenujeme tomu, čo je na slovách pána špeciálneho pravdivé a čo „tak trochu kríva na jednej nohe“ a nemá s realitou nič spoločné.

Elita justície

Právoplatne odsúdený Lipšic u Vagoviča vysvetľoval, (opäť raz), ako od nástupu vlády Igora Matoviča, on a jeho špeciálni prokurátori stíhajú „všetkých politikov a oligarchov bez rozdielu,“ „čo sa tu predtým nikdy nedialo a práve preto on i Štefan Hamran sú kruto prenasledovaní mafiou a zločincami.“

„Až do roku 2020 sa zločinci z justície, politiky a aj oligarchovia cítili nedotknuteľní. To skončilo. A oproti nám majú všetci títo jednu obrovskú výhodu, že oni nemusia hrať podľa pravidiel. My musíme. Bojovať však musíme aj s vlastnými. Keďže stále je ich dosť v justícii i v OČTK. Ja som však zaviedol princíp, že nikto nestojí nad zákonom. A je nám úplne jedno, z akej je strany, či od akého je oligarchu,“ vyznal sa pán špeciálny prokurátor.

Aj pánov z OĽANO?

Na danej diskusii bol pána Lipšica podporiť politik z OĽANO, ex minister vnútra Roman Mikulec. Už od roku 2021 je na svete legálne získaná nahrávka, na ktorej je zachytený rozhovor známeho pracovníka očisty Františka Imreczeho a vtedajšieho šéfa NAKA Branislava Zuriana.

Kajúcnik Imrecze na nej obvinil pána Mikulca z toho, že vzal úplatok vo výške 100 000,-eur. Podľa dostupných informácií NAKA pod novým „očistným vedením“ nikdy toto obvinenie voči Mikulcovi nepreverovala. A čuduj sa svete, nekonal ani pán Lipšic. Stačilo, že pán Mikulec povedal, že „ide o výmysel. Bodka.“

Ticho bolo, aj keď pán Roman kúpil za 13 miliónov eur daňových poplatníkov vrtuľník, na priamo (na výberové konanie nebol čas, lebo „sme vo vojne,“) hoci ÚVO nariadilo predmetnú zákazku zrušiť. Za čo nás navyše dala na súd americká firma.

A neviem ani o tom, že by „očistná jednotka NAKA“, či „pán, ktorý stíha všetkých bez rozdielu Lipšic,“ konala v prípade keď ÚVO v ďalšej veci rozhodla, že Roman Mikulec konal v rozpore so zákonom. Skromne podotýkam, že toto je len zlomok toho, čo sa verejnosť dozvedela.

Daniel a Igor

Táto dvojica je ešte osobitnejšia. Veď bez Matoviča by sa Lipšic nikdy ako neprokurátor, dlhoročný politik, špeciálnym prokurátorom nestal. (to, že vo výkone trestu je už len bonus..) Práve preto, aby bolo naozaj zaručené, že špeciálny prokurátor nebude závislý od politikov, do „očisty“ platilo, že sa ním nesmie a nemôže stať politik. „Očista je však vážení, nado všetko.“ (i nad zákon všakže)

Aby tento článok nemal „štyri kilometre“ v rýchlosti si spomeňme len to, že „Igorov kamarát Daniel,“ ani NAKA nejako nepreverovala, tvrdenie pána Petrova, o tom, ako mal „Matovičovcom optimalizovať dane.“

Keď sa prevalilo, že pri zápise o „anti-korupčný symbol- Igorove fiatky,“ sa ktosi pokúsil podplatiť úradníka, „aby to bolo čím skôr“ NAKA konať začala. Ale zatiaľ sme sa dozvedeli len to, že „nešlo o korupciu. Dotyčný Matovičov človek na úrade len omylom zabudol obálku s peniazmi.“

A vo veci možnej volebnej korupcie pána Matoviča v rómskych osadách, sa dá očakávať zo strany ÚŠP podobný verdikt.

Ruka ruku myje..

Navyše, ani pán Lipšic, ani NAKA, ani pán prezident sa nikdy neohradili voči slovám pána Matoviča. Že „on je ten, kto riadi očistu a rozviazané ruky polície.“ Ako politik.. ako vtedajší premiér, neskôr minister financií.

Matovič s Mikulcom pritom asistovali pánovi prezidentovi pri vyhodení jeho nadriadeného Ivana Šimka. „lebo chcel ako politik zasahovať do vyšetrovaní a práce ÚŠP a NAKA.“

Apropó, video použité v tomto článku zdieľal na sociálnej sieti práve Igor Matovič..

O tom, ako „všetko vždy stojí na dôkazoch“ a o tom, „ako je vždy všetko v súlade so zákonom,“ svedčí nemenej aj 21 rozhodnutí Ústavného súdu SR o nezákonných „očistných“ väzbách.“ Do ktorých sa ľudia dostali vďaka „dobrej práci očistnej časti NAKA“ a pána Lipšica..

Zdroj: Refresher, Fb I. Matovič

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Lipšic: Nik ma nezastaví! Stíham všetkých politikov a oligarchov bez rozdielu. Naozaj?

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne