eReport.sk
Prezident Slovenska na poslednom mediálnom tour
prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran, foto:tasr

Ďalšia kauza Hamranovej „elity“ Ďurku. Vďaka neodbornej manipulácii so zbraňou sa postrelil!

Naozajstná elita. Takí su podľa prezidenta Hamrana a pani magisterky, „jeho chlapci čurillovci.“ Veď kvôli ním sa musel zo svojho postu porúčať aj samotný minister. Lebo niekto chcel silo mocou z toho „elitného, skuseného a čestného“ vyšetrovateľa NAKA urobiť vysokého úradníka na Inšpekcii. Tam bude pán Ďurka vyšetrovať trestné činy svoje, svojich kolegov „Apačov“ i ostatných policajtov. Lebo taký je právny štát podľa Hamrana a Čaputovej.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Posadnutý pomstou
  2. Romanovi Mikulcovi opäť prihára
  3. A nemá na tom podiel viny aj OĽANO?
  4. Mlčať nad zlato

Naozajstná elita

Vyšetrovateľ Ďurka je známy mnohými previneniami proti zákonom, ktoré platia v tejto krajine. A kauzami. Na jednu z nich, o ktorej sa doteraz len málo hovorilo, upozornili kolegovia z Plus7 Dní.

Verejnosť sa tak dozvedela, že tento „skúsený a zdatný“ policajt, sa vo vlastnej spálni „pri neodbornej manipulácii so služobnou zbraňou“ postrelil. A spôsobil si zranenia.

„K náhodnému výstrelu došlo večer 21. marca 2018. Údajne sa to stalo pri vybíjaní zbrane počas čistenia. Pavol Ďurka bol vtedy v spálni a spôsobil si strelné zranenie pravej dlane.

Zo záverov vyšetrovania vyplýva, že svojím konaním porušil zákon, ktorý držiteľovi zbraní ukladá povinnosť dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii s nimi,“ uviedla Pluska.

Nad všetkým i nad zákonom

Kolegovia uviedli aj to, že jeho nadriadení ho za toto previnenie (Zákon o štátnej službe, Zákon o PZ SR,) „potrestali výčitkou.“

Lebo to je v poriadku. Keď „super zdatný“ policajt manipuje so zbraňou tak neodborne, že si spôsobí zranenie. Ak by vďaka tomu postrelil kohokoľvek na blízku, verím tomu, že „výčitka“ by nestačila. Možno by boli dve.

Zbraň zabudol, Santusovej chcel zapáliť auto

Pri „výčitkách“ to skončilo aj vtedy, keď si tento „elitný“ policajt zabudol na schôdzke s mafiánmi služobnú zbraň i preukaz v hoteli v Bratislave. Aj vtedy, keď sa vďaka tomu, že závažne porušil zákon a predpisy, zabil kajúcnik Fratišek B. A pred samovraždou stihol ešte vážne postreliť manželku.

Policajt totiž musí zo zákona nahlásiť, že obvinený, či obžalovaný má počas vyšetrovania v držbe zbrane. A samozrejme mu ich musí aj zabaviť.

A pripomeňme si aj „slávne rozhovory Apačov“ o tom, že Santusovej treba zapáliť auto a treba ju …. Či o tom, „kto si to už vo väzbe hodí a komu by mali kúpiť lano.“ Na základe týchto a ďalších závažných skúseností sú Ďurka spolu s ďalšou „elitou,“ trestne stíhaní. Podľa Zákona o štátnej službe tak mali byť po vznesení obvinenia okamžite postavení Hamranom mimo službu.

Právny štát našich prezidentov

My ale žijeme tam, kde žijeme. V právnom štáte podľa Hamrana a Čaputovej. Verejnosť tak môže len dúfať, že tento „elitný, skúsený profesionál,“ ako o ňom rada hovorí pani prezidentka a jej prezident, nebude „neodborne manipulovať so zbraňou“ aj medzi ľuďmi. Alebo, keď ju najbližšie niekde zabudne, nebude s ňou spáchaný trestný čin.

Zdroj: Plus7Dní


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia kauza Hamranovej „elity“ Ďurku. Vďaka neodbornej manipulácii so zbraňou sa postrelil!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre