eReport.sk
Tvrdé obvinenia voči Čaputovej a Ódorovi!

SMER-SSD: Obvinení Čurillovci z NAKA s plným pochopením prezidentky a premiéra likvidujú dôkazy!

Tvrdé obvinenia voči Ódorovi a Čaputovej! Predstavitelia strany SMER-SSD a právnik M. Para mali tlačovú konferenciu. Upozornili, že odchádzajúci premiér a prezidentka naťahujú čas, aby umožnili čurillovcom ničiť dôkazy o svojej trestnej činnosti.

Vymenovávanie vlády a čurillovci

„Tu sa odkladá vymenovanie vlády a spomínajú sa kritériá odbornosti ktoré neboli aktuálne v roku 2020,“ povedal R. Fico.

V sobotu sa krátko po 13 hodine začala tlačová konferencia strany SMER-SSD. Zúčastnili sa na nej predstavitelia strany, Róbert Fico, Róbert Kaliňák, Tibor Gašpar a Marek Para. Prišli so závažnými obvineniami!

Dianie okolo Čurillovcov podľa Fica súvisí aj s procesom vymenovávania novej vlády. Líder Smeru sa na začiatku pýta, či mala prezidentka také prísne odborné kritériá pri vymenúvaní členov vlády aj v roku 2020. Prezidentke pripomenul plagiátora Matoviča a „jednotku hlúposti“ Remišovú.

Pýta sa, či prezidentskému palácu nevadilo postaviť sa za Čurillovcov a prijímať rady a pokyny od právoplatne odsúdeného Daniela Lipšica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. A čo s tým má Kiska?
  2. Úspešná politizácia PZ SR
  3. Slušnosť a dobro

Tvrdé obvinenia voči Ódorovi a Čaputovej!

Ďalej už R. Fico informuje, aké sú dôvody toho, že prezidentka otáľa s vymenovaním novej vlády. „Čo je za tým?“ pýta sa Fico a má aj odpoveď. „Získavanie času, aby zločinci ktorí pôsobili na NAKA a boli politicky motivovaní a robili špinavú robotu, získali čas na likvidáciu dôkazov.“

Podľa lídra Smeru páchali čurillovci trestnú činnosť na politický pokyn od toku 2020 do roku 2023.

Fico dôrazne verejne vyzval premiéra Ódora aj prezidentku, aby vyšetrovateľov nekryli a aby nevytvárali časový priestor.“ Aby nedávali priestor na ničenie dôkazov, ktoré boli legálne nazhromaždené a slúžili na konanie zločinov proti opozícii.

Prišiel list od zamestnancov

SMER-SSD upozornil, že z úradu inšpekčnej služby prichádzajú sťažnosti podpísané konkrétnymi policajtami. Na úrade dejú nekalé veci. „Čaputová a Ódor urobia všetko preto, aby získali čas aby mali čar čas na zničenie dôkazov,“ zdôraznil Fico.  

Potom informoval, že na čele inšpekčnej služby stojí Juhás, kamarát D. Lipšica, ktorého brat riešil „slávnu neslávnu“ chatu. „Dvojka je Svitok, ktorého manželka kandidovala za Demokratov. Trojkou je Ďurka,“ informuje líder Smeru.  

Fico následne cituje z listu, ktorý koluje po internete. Je to sťažnosť dvoch zamestnancov úradu inšpekčnej služby, Martina Littera a JUDr. Martiny Holosovej. Dvaja podpísaní zamestnanci píšu, že sa stali objektami pomsty.  

V liste zamestnanci uviedli, že ich nadriadený, Svitok, sa vraj dostavil na úrad v ich neprítomnosti a vzal všetky spisy týkajúce sa vyhotovovania zvukových záznamov k sebe. Tvrdil, že tak koná za účelom kontroly údajov. Svitok si pritom poverenie zobrať dôkazy napísal sám. Zobral spisy a dôkazy, ktoré sa týkajú akcií špecializovaného tímu Oblúk (kauza Santusová).

Fico informuje, že medzitým dvoch nepohodlných zamestnancov úradu predvolali a odporučili im, aby z úradu inšpekčnej služby odišli.

A čo urážky voči Santusovej?

Fico upozornil aj staršie nahrávky čurillovcov, kde sa mimoriadne hrubým spôsobom vyjadrovali o Santusovej a hovorili spolu o tom, že by sa mala aj s Kaľavským zastreliť. Fico sa pýta prezidentky, prečo sa k tejto hrubosti nevyjadrila, keď sa „rada vyjadruje k ženám“. Líder Smeru pripomína aj, že prezidentka sa nepostavila ani za Krivočenka, ani za Lučanského.

Nakoniec sa Fico obrátil smerom k médiám a opýtal sa, prečo mlčia a neinformujú o liste dvoch zamestnancov Úradu inšpekčnej služby.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SMER-SSD: Obvinení Čurillovci z NAKA s plným pochopením prezidentky a premiéra likvidujú dôkazy!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre