eReport.sk
Ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková svojimi názormi na ruskú vojnu na Ukrajine doslova šokovala. Zdroj wikipedia.org

Mierové riešenie bez šance? Tymošenková: Putin zničí celú Ukrajinu a zabije celý ukrajinský ľud!

Ruská invázia na Ukrajinu pobúrila celú Európsku úniu, ale aj USA a Kanadu. Každý maľuje rozličné čierne scenáre, no každý si želá už konečne mier. Julija Tymošenková, ukrajinská expremiérka, ale prišla s názorom, z ktorého mrazí.

Ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková v súčasnosti – viac než štyri mesiace po začatí ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu – nevidí nijakú šancu na diplomatické a mierové riešenie situácie. „Putin zničí celú Ukrajinu a zabije celý ukrajinský ľud,“ povedala dnes v rozhovore pre stanicu RTL/ntv v súvislosti s vojnou, ktorú nariadil ruský prezident Vladimir Putin. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Zo slov Tymošenkovej naskakujú zimomriavky

Ukrajina podľa Tymošenkovej nikdy nepristúpi na riešenie navrhované Moskvou, podľa ktorého by si Rusko anektovalo obsadené ukrajinské územia a takmer rozpustilo tamojšiu armádu. Medzi verejne vyjadrené požiadavky Moskvy patrilo na začiatku invázie aj uznanie separatistických republík – Doneckej a Luhanskej – na východe Ukrajiny za nezávislé štáty, ako aj uznanie čiernomorského polostrova Krym za ruské štátne územie. Krym anektovalo Rusko v roku 2014.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  2. Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny po príchode vlakom z Humenného na železničnej stanici v Košiciach 29. marca 2022.
  3. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
  4. Dvanásťročná ukrajinská utečenkyňa Jeva Skalijecká
  5. ukrajinský vojak čaká v zákope

Kremeľ pritom len nedávno zopakoval, že trvá na svojich maximálnych požiadavkách. V prvých týždňoch po začiatku vojny ešte prebiehali medzi Ruskom a Ukrajinou rokovania, v súčasnosti sú však prerušené. „Návrhy Ruska nepovedú k ukončeniu vojny, ale k predĺženiu konfliktu,“ podotkla Tymošenková. „Pre nás existuje len jediná cesta – víťazstvo na bojisku,“ vyhlásila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mierové riešenie bez šance? Tymošenková: Putin zničí celú Ukrajinu a zabije celý ukrajinský ľud!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti