eReport.sk
Vladimir Putin, foto:tasr

Zákaz vstupu pre Putina? Draghi: Indonézia vylúčila osobnú účasť ruské prezidenta na summite G20

Taliansky premiér Mario Draghi v utorok povedal, že Indonézia, ktorá tento rok predsedá zoskupeniu G20, vylúčila osobnú účasť ruského prezidenta Vladimira Putina na novembrovom summite skupiny G20 na indonézskom ostrove Bali. Moskva však následne jeho tvrdenie poprela.

Moskva to popiera

 „(Indonézsky) Prezident Widodo to vylúčil. Bol kategorický: Nepríde,“ povedal Draghi. Podľa jeho slov sa tak Putin na summite G20 možno zúčastní len na diaľku, cez videospojenie. Zoskupeniu G20 vlani predsedalo Taliansko, pripomína AP. Poradca ruského prezidenta pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov ešte v pondelok informoval, že Putin prijal oficiálnu pozvánku na novembrový summit a plánuje sa na ňom zúčastniť osobne.

V reakcii na utorňajšie Draghiho vyjadrenie Ušakov povedal, že „Draghi o tejto veci nerozhoduje“. „Dostali sme pozvánku a reagovali sme kladne“, zopakoval poradca ruského prezidenta. Ušakov podľa agentúry AFP dodal, že Draghi „určite zabudol, že už nie je usporiadateľom“ summitu G20, ktorému vlani predsedalo Taliansko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dmitrij Medvedev.
  2. Gitanas Nauséda, prezident Litvy.
  3. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  5. Mario Draghi.

Widodo má vo štvrtok navštíviť Rusko, kde stretne sa s Putinom. Následne odcestuje aj na Ukrajinu, kde bude rokovať s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Indonézia vyvolala pozvaním Ruska na novembrový summit G20 na Bali kontroverzné reakcie. S účasťou ruského prezidenta na summite nesúhlasia – pre ruskú inváziu na Ukrajinu – západné krajiny na čele so Spojenými štátmi.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zákaz vstupu pre Putina? Draghi: Indonézia vylúčila osobnú účasť ruské prezidenta na summite G20

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti