eReport.sk
Požiar v ukrajinskom nákupnom centre v meste Kremenčuk po ruskom raketovom útoku si vyžiadal 18 civilných obetí na životoch a desiatky ranených. Zdroj: TASR / AP

Kremeľ vysvetľuje: Požiar v obchode v Kremenčuku spôsobila munícia pre západné zbrane

Požiar v obchodnom dome v ukrajinskom meste Kremenčuk spôsobil množstvo zranených civilistov, vrátane detí. Vyžiadal si však aj obete a dve desiatky nezvestných ľudí. Na túto tragédiu však má ruská strana svoje vysvetlenie.

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že požiar v nákupnom centre v Kremenčuku spôsobil „výbuch munície pre západné zbrane“ uskladnenej v blízkosti obchodného centra. TASR o tom informuje na základe správy denník The Guardian.

Rusko hádže vinu za masaker na Ukrajincov

„Vzdušné sily Ruskej federácie vykonali 27. júna v meste Kremenčuk v Poltavskej oblasti v továrni na cestnú techniku útok vysokopresnými zbraňami na hangáre so zbraňami a muníciu, ktoré dodali Spojené štáty a európske krajiny,“ uviedol ruský rezort obrany na svojej pravidelnej každodennej tlačovej konferencii. „Rusko vysvetľuje: Požiar v obchode v Kremenčuku spôsobila munícia pre západné zbrane,“ uviedol hovorca ruského rezortu obrany Igor Konašenkov.

Rusko vysvetľuje: Požiar v obchode v Kremenčuku spôsobila munícia pre západné zbrane.

Ior Konašenkov, hovorca ruského rezortu obrany

„Výbuch uskladnenej munície pre západné zbrane spôsobil požiar v obchodnom centre nachádzajúcom sa vedľa továrne, ktoré bolo práve v prevádzke,“ dodal Konašenkov. Denník The Guardian pripomína, že ruský rezort obrany toto svoje tvrdenie nepodložil žiadnymi dôkazmi a že rezort v pondelok naznačil, že škody spôsobené cez víkend ruskými strelami v obytnej štvrti Kyjeva boli spôsobené v dôsledku snahy ukrajinskej strany o zostrelenie striel. Rusko naďalej trvá na tom, že neútočí na civilné ciele.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz (uprostred) rozpráva počas spoločnej tlačovej konferencie s lídrami skupiny G7
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Dmitrij Medvedev.

Pondelkový raketový útok na nákupné stredisko v ukrajinskom meste Kremenčuk si vyžiadal najmenej 18 obetí na životoch a desiatky ranených. Záchranári v troskách budovy stále pátrajú po preživších, pričom podľa ukrajinského ministra vnútra Denysa Monastyrského je doposiaľ nezvestných približne 21 ľudí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil pondelkový útok za jeden z „najbezohľadnejších teroristických činov v európskych dejinách“.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ vysvetľuje: Požiar v obchode v Kremenčuku spôsobila munícia pre západné zbrane

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti