eReport.sk

Zelenskyj na summite G7: Na rokovania s Ruskom ešte nenastal čas

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal v pondelok lídrom skupiny G7, že ešte nenastal čas na otvorenie rokovaní s Ruskom, keďže sa Kyjev stále snaží upevniť svoje pozície. Uviedol to v pondelok nemenovaný francúzsky predstaviteľ po tom, ako sa Zelenskyj pripojil prostredníctvom videospojenia k summitu lídrov skupiny G7, informovala agentúra AFP.

Kedy bude ten správny čas?

„Prezident Zelenskyj veľmi jasne odpovedal, že teraz nie je čas pre rokovania. Ukrajina bude rokovať vtedy, keď bude v takej pozícii, aby to mohla urobiť. To bude vtedy, keď obnoví svoju pozíciu sily,“ uviedol nemenovaný francúzsky predstaviteľ.

Zelenskyj si podľa neho želá, aby sa vojna skončila čo najrýchlejšie, a to najneskôr začiatkom zimy.

Prezident Zelenskyj sa podľa nemenovaného predstaviteľa snaží zbrojiť, aby „Ukrajina mohla zabrániť ruskému postupu a vytlačiť Rusov za línie z februára“, keď Rusko podniklo mohutný vojenský vpád na Ukrajinu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Eduard Heger na snímke z videa.

Ukrajinský prezident sa v pondelok na diaľku pripojil k summitu lídrov G7, ktorý sa v týchto dňoch koná na zámku Elmau v bavorských Alpách, jeho prejav však nebol zverejnený.

Zelenskyj neskôr na sociálnej sieti Telegram uviedol, že požiadal skupinu siedmich hospodársky najvyspelejších štátov sveta, aby ďalej vyvíjala tlak na Rusko prostredníctvom „obmedzenia cien ropy“ vyvážanej z Ruska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj na summite G7: Na rokovania s Ruskom ešte nenastal čas

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti